Jeszcze można nadsyłać swoje wspomnienia. Powstanie spektakl o Białymstoku

2015.08.03 00:00
Do 21 sierpnia został przedłużony konkurs "Wspomnienia nie do podrobienia", w ramach którego białostoczanie mogą przesyłać swoje historie. Zebrane opowieści posłużą do powstania spektaklu, który zostanie wystawiony w Teatrze Dramatycznym.
Jeszcze można nadsyłać swoje wspomnienia. Powstanie spektakl o Białymstoku
Fot: Anna Dycha
Spektakl na podstawie wspomnień białostoczan zostanie wystawiony w Teatrze Dramatyczym

Celem konkursu "Wspomnienia nie do podrobienia" jest zachęcenie mieszkańców Białegostoku do spisywania swoich wspomnień z lat 1939-1989. Opowiadania przesłane na konkurs zostaną wykorzystane do napisania sztuki, która w przyszłym sezonie teatralnym zostanie wystawiona w ramach Sceny PracOFFnia. Konkurs skierowany jest do wszystkich, zarówno osób piszących, jak i amatorów, którzy w latach 1939-1989 związani byli z Białymstokiem.

Prace przesyłane na konkurs powinny być własnymi wspomnieniami uczestników konkursu, dotyczącymi bezpośrednio życia w mieście Białymstoku. Dopuszczalna jest współpraca uczestników konkursu z osobami trzecimi, np. wnuk spisujący wspomnienia dziadka.

Prace oceni profesjonalne jury, a ich autorzy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Termin nadsyłania prac został wydłużony do 21 sierpnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39