Joga i ambient idą w parze. Plenerowa sesja już niebawem

2023.06.12 14:10
Wystarczy wziąć matę i dobre chęci. Białostoczanie mogą wziąć udział w plenerowej sesji jogi, która odbędzie się przy dźwiękach ambientu.
Joga i ambient idą w parze. Plenerowa sesja już niebawem
Fot: Malwina Witkowska

W najbliższą sobotę, (17.06) w ogrodach Pałacu Branickich w Białymstoku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie "Joga i ambient na Dzień Jogi".

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Białegostoku na plenerową sesję jogi organizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi, który jest obchodzony we wszystkich większych miastach Polski - powiedziała instruktorka jogi Ania Nutan Chomczyk, pomysłodawczyni wydarzenia. - Pomysł narodził się ponad 2 lata temu i teraz chcielibyśmy przedzielić się z mieszkańcami tym, co stworzyliśmy, zarówno pod względem artystycznym, jak i jogowym - dodała.

Wydarzenie stanowi połączenie zajęć z jogi z muzyką elektroniczną w tle.

- Ja ze swojej strony zaprezentuje godzinny występ, a muzyka będzie się bardzo dobrze harmonizować z tą przestrzenią - zapewnił DJ Hubert Marcinkiewicz.

Organizatorzy sami zgłosili się do miasta o wsparcie, które otrzymali. Zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki uważa, że jest to interesująca inicjatywa, która zintegruje społeczność i da białostoczanom okazję do ciekawego spędzenia wolnego czasu.

- Myślę, że jest to fantastyczny pomysł, który doskonale wpisuje się w to wszystko, co dzieje się w tym miejscu. Wiemy, że szereg białostoczan jogę uprawia, dlatego uznaliśmy, że pomysł jest jak najbardziej na miejscu, bo zależy nam na tym, aby białostoczanie wychodzili na zewnątrz. Zależy nam na to, aby jak najwięcej osób przyszło. Warto ze sobą wziąć matę i poćwiczyć na zielonej trawie przy fantastycznej muzyce. Wierzę w to, że wydarzenie będzie miało charakter cykliczny - stwierdził wiceprezydent.

Sesja jogi rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do ok. godz. 11.30.

- Joga przeciwdziała stresowi, pomaga radzić sobie z depresją, chorobami cywilizacyjnymi, więc tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że nasze miasto jest otwarte na takie postępowe projekty, które kreują taki nowy, lepszy świat - dodała Anna Nutan Chomczyk.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39