Jubileuszowy spektakl Stanisławy Celińskiej na scenie białostockiego Nie Teatru

2023.12.13 07:38
To będzie opowieść o dwóch dojrzałych kobietach. Na scenie zobaczymy doświadczone i szanowane artystki teatralne. Zabiorą nas w podróż do swojego świata.
Jubileuszowy spektakl Stanisławy Celińskiej na scenie białostockiego Nie Teatru
Fot: Materiały organizatora

Już w najbliższą sobotę (16 grudnia) na scenie białostockiego Nie Teatru zobaczymy spektakl, który powstał z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Aktorka cieszy się ogromnym uznaniem dzięki swojej brawurowej grze i umiejętnościom scenicznym.

Sztuka nosi tytuł "Grace i Gloria". To opowieść o dwóch skrajnie się od siebie różniących, doświadczonych kobietach. Bohaterki mają za sobą odmienne doświadczenia życiowe. Różnią się też temperamentem i podejściem do życia. Jak zapewniają organizatorzy to - "wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania ale jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji".

Na scenie zobaczymy Stanisławę Celińską i Lucynę Malec. Autorem sztuki jest Tom Ziegler, a jej tłumaczenia dokonał Jacek Kaduczak. Reżyserią zajął się Bogdan Augustyniak, a o oprawę muzyczną zadbał Jerzy Satanowski. Zobaczymy scenografię zaprojektowaną przez Jerzego Rudzkia. Producentem widowiska jest Joanna Cywińska.

Spektakl został doceniony przez krytyków podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 rok. Zdobył tam Pierwszą Nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Spektakl, Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl oraz Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

Pokaz sztuki odbędzie się już w najbliższą sobotę (16 grudnia) o godzinach 16:00 i 19:00 w białostockim Nie Teatrze.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1138 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39