Jurajscy Rycerze byli lepsi. Ślepsk wraca z wyjazdowego pojedynku na tarczy

2021.01.27 18:40
W środowe (27.01) popołudnie siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrali zaległy mecz z Wartą Zawiercie. Podlasianie przegrali wyjazdowe spotkanie 1:3.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Malow Suwałki

2021 r. jak na razie nie należy do suwalskiego Ślepska. Biało-Niebiescy po świąteczno-noworocznej przerwie przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Vervą Warszawa Orlen Paliwa, a w środę podopieczni Andrzeja Kowala nie sprostali również Warcie Zawiercie.

Zaległe starcie 5. kolejki rozpoczęło się wprawdzie dla Podlasian znakomicie, bo po kapitalnej wymianie ciosów ekipa z północno-wschodniej Polski wygrała pierwszą odsłonę meczu 34:32, ale później lepiej na parkiecie wyglądali już gospodarze. Sporą różnicę między zespołami dało się ujrzeć zwłaszcza w secie numer 4, który zakończył się triumfem Jurajskich Rycerzy aż 25:13. Wcześniej siatkarze Warty zwyciężali do 19 i 25, w efekcie czego Ślepsk poległ w Zawierciu 1:3 i wraca do domu bez punktów.

W suwalskiej ekipie najlepiej prezentował się Bartłomiej Bołądź, który to w trakcie całego spotkania zdobył 29 oczek. Tytuł MVP powędrował jednak do zawodnika gospodarzy. Nagrodę otrzymał Garrett Muagututia (przyjmujący).

Po 20 rozegranych pojedynkach Biało-Niebiescy znajdują się w ligowej tabeli na 9. miejscu. Do 8. lokaty, która gwarantuje udział w play-offach, Ślepsk traci w tej chwili 1 punkt.

14. MKS Będzin 21 6 16:60 1582:1840

Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (32:34, 25:19, 27:25, 25:13)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Niemiec (20 pkt), Malinowski (20 pkt), Flavio (16 pkt), Cavanna (16 pkt), Orczyk (10 pkt), Muagututia (16 pkt), Żurek (libero) oraz Gjorgiev, Bociek i Halaba (1 pkt)

Ślepsk Malow Suwałki: Rousseaux (18 pkt), Klinkenberg (7 pkt), Warda (6 pkt), Bołądź (29 pkt), Sapiński (4 pkt), Tuaniga (2 pkt), Czunkiewicz (libero) oraz Waliński, Szwaradzki (1 pkt), Rudzewicz (1 pkt), Gonciarz i Rohnka (5 pkt)