Juwenalia 2016. Znamy pierwszych artystów

2016.02.24 20:37
Już wiemy, kto pojawi się na tegorocznej juwenaliowej scenie. Jedno jest pewne - nie zabraknie emocji. Zobacz, jacy artyści wystąpią na kampusie w tym roku.
Juwenalia 2016. Znamy pierwszych artystów
Fot: Grzegorz Chuczun
Na juwenaliowej scenie pojawi się zespół Lao Che i raper Tede

W tym roku Dni Kultury Studenckiej odbędą się w dniach 5,6 i 7 maja. Młodzi ludzie znów przejmą władzę nad miastem, a na kampusie Politechniki Białostockiej zagości mnóstwo artystów. Organizatorzy już zdradzili dwóch z nich.

Podczas białostockich juwenaliów wiadomo, że wystąpi Lao Che. Jest to polska crossoverowa grupa założona w Płocku w 1999 roku. Debiutancki album "Gusła" wydali 3 lata później. Dużą popularnością cieszyła się płyta z 2005 roku – "Powstanie Warszawskie". Artyści kilkukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock (koncert z 2008 roku pojawił się nawet na DVD). Podczas uroczystości związanych z 68. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego 7 z nich zostało nagrodzonych Srebrnymi Krzyżami Zasługi za "działalność na rzecz popularyzacji i upamiętnienia Powstania Warszawskiego". Dotychczas grupa wydała 7 krążków, część z nich zyskała miano złotej i platynowej płyty.Kolejnym artystą, który pojawi się na kampusie Politechniki Białostockiej, jest Tede, czyli Jacek Maciej Graniecki, znany też jako Tas, Tas Da Fleia, TDF, Tedeusz, Tedzik, Tedunio, Tedzio, Fiodor, Jaca oraz Mylffon. Jest to jeden z popularniejszych polskich raperów. Początkowo związany był z zespołem Trzycha (później Warszafski Deszcz). W 2013 roku założył zespół Potwierdzone Info. Miał okazję współpracować z wieloma znanymi wykonawcami, m.in. Natalią Kukulską, Abradabem, O.S.T.R., Sokołem, Pono czy zespołem Sistars. Kilka lat temu znalazł się na 3. miejscu listy najlepszych polskich raperów wg rankingu magazynu Machina. Wiele jego albumów uzyskało miano złotej, a ostatnia z 2015 roku "Vanillahajs" platynowej płyty. Do jego bardziej znanych utworów należą: "Dokąd idziesz Polsko", "Wyścig Szczurów" czy "Aluminium 20".Mimo że do Juwenaliów zostało jeszcze kilka miesięcy, przygotowania ruszyły pełną parą. Zobacz również: Przegląd kapel "Barabany" i poszukiwanie wolontariuszy. Zbliżają się Juwenalia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

615 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39