Juwenalia wystartowały! Całe miasto w rękach studentów [ZDJĘCIA]

2024.05.17 16:22
W piątek (17 maja) rozpoczęły się Juwenalia 2024. Studenci przejęli symboliczny klucz do miasta i ruszyli barwnym korowodem na kampus Politechniki Białostockiej. Najbliższe dwa dni będą należeć do nich.
Juwenalia wystartowały! Całe miasto w rękach studentów [ZDJĘCIA]
Fot: Agata Rosińska

Władzę nad miastem przejęli białostoccy żacy

Przez nadchodzące dni (piątek i sobota) miastem będą rządzić studenci. Prezydent już przekazał im symboliczny klucz do Białegostoku. To znak, że rozpoczęły się Juwenalia 2024, czyli czas wielu imprez i koncertów, które odbędą się na kampusie Politechniki Białostockiej. W imieniu studentów klucz odebrała Emilia Ramatowska - koordynatorka tegorocznych Dni Kultury Studenckiej.

- Jestem trochę zawiedziony, ponieważ niedawno wybrano mnie, a już muszę przekazać władzę - zażartował włodarz podczas przekazania władzy i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Głos zabrała również rektorka Politechniki Białostockiej, Marta Kosior-Kazberuk:

- Juwenalia to święto społeczności akademickiej, ale również święto integracji tej społeczności z mieszkańcami Białegostoku i mieszkańcami całego regionu. Jest to święto, które od samego początku organizują studenci. To oni przygotowują wszystkie atrakcje na kampusie. Zapraszamy was, żebyście mogli podziwiać i docenić ich wysiłek. Brawa dla studentów Politechniki Białostockiej.

Dni Kultury Studenckiej rozpoczęły się tradycyjnie - od kolorowej i rozśpiewanej parady, która ruszyła z placu Józefa Piłsudskiego na kampus tzw. "polibudy". Naszym dziennikarzom udało się porozmawiać ze studentami jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zabawy. Młodzi ludzie są zdania, że ciężko sobie wyobrazić studia bez świętowania w maju.

- To impreza na którą czeka się cały rok. Spotykamy się ze znajomymi i dobrze się bawimy – mówi studentka UwB. Juwenalia to także niepowtarzalny klimat, który przyciąga wielu spragnionych dobrej zabawy na kampusie politechniki.

- Na atmosferę i koncerty warto czekać cały tok. Parada też jest fajna. To już tradycja. Dzisiaj miasto nie zaśnie, dopilnujemy tego – dodaje koleżanka.

Kto zagra w piątek (17 maja)?

W piątek, po paradzie studentów, ruszą koncerty. Na początku, na scenie głównej zagości Żabson, później pojawi się Enej- znany ze skocznych, nawiązujących do ukraińskiej kultury utworów. Potem będzie można posłuchać polskiej klasyki - wystąpi zespół Dżem. Na scenie głównej zagra również Mr Polska i Golec uOrkiestra. W namiocie disco zagra Dj Dande i Bayera. Na scenie klubowej emocji również nie zabraknie, a na scenie zobaczymy: Maye, PLUS2, DJ Hazel, DJ Brave i Michała Anioła.

Juwenalia, jak co roku odbędą się na kampusie Politechniki Białostockiej

Podczas imprezy, dostępna będzie strefa gastronomiczna, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Nowością w tym roku będzie punkt informacyjny na terenie festiwalu, gdzie zaplanowano konkursy oraz rozdawanie gadżetów. W punkcie będzie można odebrać rzeczy zaginione lub zrobić sobie juwenaliowy tatuaż wodny.

Koncerty podczas Juwenaliów 2024 zaplanowano w samym sercu kampusu - na terenach zielonych Politechniki Białostockiej. Będą dwa wejścia: jedno od strony ulicy Zwierzynieckiej i drugie w pobliżu Hotelu Asystenta Politechniki Białostockiej.

Portal BialystokOnline patronuje wydarzeniu.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39