Już nie zgubisz się w podziemiach al. Piłsudskiego. Przy wyjściach pojawiły się zdjęcia

2022.10.18 08:15
Tabliczki ze zdjęciami ulic mają ułatwić mieszkańcom Białegostoku przemieszczanie się przejściem podziemnym.
Już nie zgubisz się w podziemiach al. Piłsudskiego. Przy wyjściach pojawiły się zdjęcia
Fot: Malwina Witkowska

Przejście podziemne pod skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza wielu mieszkańcom, a tym bardziej turystom sprawia sporą trudność. Pomimo znajdujących się tam tabliczek ze wskazanym kierunkiem wyjścia, ludzie ze słabszą orientacją mylą się i niekiedy nie wiedzą gdzie wyjdą, przez co muszą ponownie schodzić ze schodów i szukać kolejnego wyjścia.

Teraz to się zmieni. Przy każdym wyjściu pojawiły się zdjęcia ulic, aby wszyscy wiedzieli, w którym dokładnie kierunku wychodzą.

Łącznie zamontowano 8 tabliczek, do każdego wyjścia po dwie. Zrobiono tak, aby wychodząc wyjściem np. w kierunku ul. Branickiego wiedzieć, że trzymając się lewej strony wyjścia wyjdziemy na al. Piłsudskiego w kierunku ul. Branickiego, a trzymając się prawej strony - wyjdziemy na ul. Sienkiewicza w kierunku centrum i Rynku Kościuszki.

Zadanie zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022, w którym wygrały 32 projekty. Poprawa oznakowania pod względem ilości oddanych głosów zajęła 15., czyli ostatnie miejsce w kategorii projektów ogólnomiejskich - pomysł poparło 312 białostoczan.

Inwestycja kosztowała ok. 10 tys. zł. Projekt zakładał rozszerzenie oznakowania wyjść z przejścia podziemnego, oznaczenie drzwi wind, a także wykonanie i odpowiednie zabezpieczenie zdjęć okolicy i umieszczenie ich przy konkretnym wyjściu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1605 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39