Kabaret Jurki w Famie. Rusza X sezon Ligi Kabaretów

2011.10.24 00:00
Kabaret Jurki wystąpi podczas inauguracji nowego sezonu Ligi Kabaretów Białostockiej Pustyni Kabaretowej. Odbędzie się ona we wtorek, 25 października w Famie.
Kabaret Jurki w Famie. Rusza X sezon Ligi Kabaretów
Fot: Bartosz Mikołajczyk/chilistudio.pl

Kabaret Jurki jest jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z niezwykle popularnego serialu improwizowanego Spadkobiercy (TV4), w którym Agnieszka wciela się w rolę Harriet, a Wojtek w rolę Kena.

Trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Piszą o nich: "mimo lekkości scenicznej, bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść, lecz także o formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. Ich twórczość zdominowana jest przez tematy społeczno-obyczajowe. Z upodobaniem sięgają po "materiał ludzki", rozumiany zarówno jako obserwacja ludzkich zachowań, jak i mierzenie się z osiągnięciami kultury. Kabaret Jurki czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Jurki lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu. Na scenie przeplatają się skecze pełne najróżniejszych bohaterów, zaskakujących zwrotów akcji, komiczne monologi, piosenki, a także elementy improwizacji. W maju 2011 r. miała miejsce premiera płyty "Pierwsze diwidi" kabaretu Jurki, w którym znalazły się m.in. "Mirek i Lucyna", "Odchudzanie", "Pani Jadzia", "Pożegnanie rezerwisty" oraz dodatki w "formie sierocej" z początków działalności kabaretu. Obecnie kabaret Jurki gra program "Album rodzinny", program o różnorodnych relacjach rodzinnych, stosunkach damsko męskich i naszych nałogach. Program jest dynamiczny, pełen improwizacji, a przede wszystkim śmieszny i z treścią.

Początek występu o godz. 18.

andy

1472 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39