Kajakowy maraton i rowerowe wycieczki. Sportowy weekend nad Wigrami

2018.05.09 12:56
W sobotę i niedzielę (12-13.05) nad jeziorem Wigry odbędzie się kilka wydarzeń. W tym terminie coś dla siebie znajdą zarówno fani kajakarstwa, jak i te osoby, które wolą poruszać się za pomocą rowerów.
Kajakowy maraton i rowerowe wycieczki. Sportowy weekend nad Wigrami
Fot: Suwalska Organizacja Turystyczna

Najpierw kajaki

"Aktywna Majówka nad Wigrami" - tak nazywa się wydarzenie, które już w najbliższy weekend zorganizowane zostanie w północno-wschodniej części kraju. Dwudniową imprezę zainauguruje pierwsza edycja Wigierskiego Maratonu Kajakowego. Dla uczestników przygotowane zostaną dwie trasy. Pierwsza liczyć będzie 52 km (Wigry - Rygol), zaś druga 30 km (Wigry - Frącki). Podczas sobotnich atrakcji - nazwanych wodnymi - pojawią się również m.in. prezentacje o bezpieczeństwie wodnym, demonstracje kajaków i kanadyjek oraz konkursy turystyczno-krajoznawcze. Nie zabraknie też zwiedzania miejscowych klasztorów, ogólnorozwojowych zajęć sportowych dla dzieci czy też spływów kajakowych w promocyjnej cenie.

Dzień zostanie zakończony wieczornymi występami zespołów muzycznych.

Później rowery

Niedziela upłynie zaś pod znakiem doświadczeń rowerowych. Planowane są bowiem aż dwie wycieczki z wykorzystaniem tych jednośladów. Obie poprowadzą przewodnicy. Pierwsza - nazwana "Wokół Wigier" - będzie skierowana do bardziej wprawionych rowerzystów, gdyż jej czas trwania wyniesie aż 5 godzin. Uczestnicy pokonają dystans 50 km, zwiedzając lasy Wigierskiego Parku Narodowego, torfowiska w dolinie Czarnej Hańczy i najcenniejszy zabytek na trasie, czyli Pokamedulski Klasztor w Wigrach.

Druga wycieczka - krótsza, bo licząca 24 km i zatytułowana "Do Gawrych Rudy przez dolinę Czarnej Hańczy" - ukierunkowana jest na miłośników przyrody i historii. W planach przewiduje się zwiedzanie pozostałości po jednej z ważnych niegdyś wsi oraz kompleksu jezior Okrągłe, Długie i Muliczne. Uczestnicy pojawią się również na pomoście widokowym, z którego można zobaczyć całe piękno jeziora Wigry.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram dwudniowych atrakcji: Aktywna Majówka nad Wigrami

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1343 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39