Kalendarz kulturalny. Najważniejsze imprezy w jednym miejscu

2017.12.28 12:09
Kalendarz "Białystok wielu kultur" zawiera harmonogram przedsięwzięć kulturalnych na 2018 r. Publikacja trafi m.in. do instytucji kultury, organizacji pozarządowych i białostoczan.
Kalendarz kulturalny. Najważniejsze imprezy w jednym miejscu
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok

Kalendarz "Białystok wielu kultur" wydawany jest przez urząd miejski od 2004 r. W pierwszych latach był on wyłącznie zestawieniem imprez kulturalnych odbywających się w naszym mieście. Od 2014 r. jest typowym kalendarzem w formie książkowej zawierającym - oprócz harmonogramu przedsięwzięć - zdjęcia ilustrujące realizowane wydarzenia oraz wykaz instytucji kulturalnych.

- Publikacja przygotowana na ten rok pokazuje, że zależy nam na tym, aby imprezy kulturalne budowały naszą tożsamość i przypominały o przeszłości Białegostoku, jego wielokulturowości i wielowyznaniowości - mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. - Wśród najważniejszych projektów w dziedzinie kultury na 2018 r. są projekty cykliczne i te, które realizują organizacje pozarządowe przy wsparciu finansowym miasta.

W kalendarzu 2018 r. znalazły się przedsięwzięcia upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (m.in.: koncerty, wykłady, spektakle, wydawnictwa). Nie zabraknie też dużych wydarzeń plenerowych, organizowanych z myślą o białostoczanach w różnym wieku.

Miasto dba o to, aby tworzyć bogatą lokalną ofertę kulturalną, podkreślać rolę edukacji kulturalnej, promować twórców i animatorów lokalnych. Stąd też ważnym elementem przy tworzeniu tej publikacji była współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu wśród zaproponowanych wydarzeń każdy mieszkaniec będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Wśród najważniejszych projektów w dziedzinie kultury na 2018 r. znalazły się: wydarzenia związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, jubileusz 50-lecia Muzeum Wojska w Białymstoku, Test wiedzy o historii Białegostoku, Dni Sztuki Współczesnej, Wschód Kultury/Inny Wymiar, IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich "Lalkanielalka", XIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka, Up to Date Festiwal, Festiwal "Kalejdoskop 2018" - XV edycja, XXXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2018" w Białymstoku.

Nakład kalendarza w formacie książkowym to 700 egzemplarzy.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1914 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39