Kampania społeczna, Zostańcie w grze - Ty i Twoje dziecko

2008.01.17 00:00
Trwa ogólnopolska kampania edukacyjno-diagnostyczna "Zostańcie w grze - Ty i Twoje dziecko", w ramach której kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku wirusa zapalenia wątroby typu C.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do kobiet ciężarnych i planujących urodzenie dziecka. Jej celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania w okresie ciąży badań diagnostycznych w kierunku HCV, co umożliwi wcześniejsze określenie stanu zaawansowania ewentualnego zakażenia i wdrożenie leczenia po porodzie, a także badanie dziecka matki zakażonej HCV w kierunku tego zakażenia.
Bezpłatne badania, z których mogą skorzystać kobiety w ciąży, prowadzone są w siedmiu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Białymstoku, Szczecinie oraz Chorzowie
i potrwają do wyczerpania puli. Szczegółowe informacje na temat akcji oraz placówek wykonujących testy diagnostyczne można uzyskać w wybranych gabinetach położniczo-ginekologicznych i szkołach rodzenia w miastach objętych kampanią.

W Białymstoku badania można wykonywać w NZOZ Medycznym Laboratorium Diagnostycznym "Laboratorium na Bema" w dwóch punktach pobrań:
ul. Bema 2, pn.-pt. 6.30-16.30
ul. Białówny 11, pn.-pt. 7.00-9.30

Na bezpłatne badania należy zgłaszać się z kartą ciąży lub zaświadczeniem lekarza ginekologa potwierdzającym ciążę, o ile nie jest ona wyraźnie widoczna.
Dodatkowe informacje na temat wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz adresy i godziny pracy placówek wykonujących testy diagnostyczne można uzyskać pod adresem www.wzwc.pl


1253 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39