Kapsuła czasu dla przyszłych pokoleń. Mieszkańcy mogą napisać kilka słów od siebie

2018.11.08 10:04
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Choroszcz postanowiła wmurować w bryłę pomnika kapsułę czasu z wiadomościami dla przyszłych pokoleń. I dlatego zainteresowani mogą przygotować listy, które się w niej znajdą.
Kapsuła czasu dla przyszłych pokoleń. Mieszkańcy mogą napisać kilka słów od siebie
Fot: pixabay.com

11 listopada po raz kolejny będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Na ten rok przypada jej okrągła - 100. - rocznica. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, germanizacji, rusyfikacji oraz po wielkich powstaniach wolna Polska powróciła na mapę świata. Dlatego wszystkie miasta starają się możliwie jak najbardziej uroczyście uczcić odzyskanie suwerenności przez nasz kraj.

I tak np. Choroszcz proponuje ciekawą inicjatywę. Chodzi o przygotowanie kapsuły czasu z wiadomościami, a konkretnie listami, od mieszkańców dla przyszłych pokoleń. Kapsuła zostanie wmurowana w bryłę Pomnika Obrońców Ojczyzny, który znajduje się na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Stanie się to w najbliższą niedzielę (11.11) o godz. 10.30.

Wcześniej jednak zainteresowani, dorośli oraz dzieci, mogą przygotować listy w tradycyjnej bądź bardziej kreatywnej (kolaż, rysunek, zdjęcie, wyklejanka) formie. Jest ona całkowicie dowolna. Najważniejsze, aby zachowany był ich format (tj. maksymalnie A5). Przy czym listów nie trzeba umieszczać w zaklejonych kopertach, ponieważ wszystkie znajdą się w Księdze Gminy Choroszcz.

Wiadomości te można składać od czwartku (8.11) m.in. w Urzędzie Miejskim w Choroszczy (ul. Dominikańska 2, w godz. 7.30-15.30) oraz w biurze Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszcz (ul. Sienkiewicza 27, w godz. 8.00-21.00). Jest także opcja zostawienia ich, a właściwie wrzucenia, do specjalnej urny w trakcie wszystkich wydarzeń towarzyszących choroszczańskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

A jeżeli w ciągu kilku najbliższych dni ktoś będzie w Warszawie, to zawsze można też umieścić kilka słów w Księdze Pamiątkowej "Życzenia dla Polski z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości". Księga jest wystawiona na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dedykacje można wpisywać do 11 listopada.

Zobacz też: Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Choroszczy

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1181 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39