Karolina Cicha i Swada nominowani do Fryderyków!

2023.03.23 10:43
Białostoccy artyści - Karolina Cicha i Swada otrzymali nominację do Fryderyków w kategorii "Album Roku Muzyka Korzeni" za płytę "SAD".
Karolina Cicha i Swada nominowani do Fryderyków!
Fot: Joanna Krukowska

"SAD" to najnowszy album Karoliny Cichej i producenta muzycznego Swady. Płyta ukazała się w październiku ubiegłego roku. Utwory zawarte na krążku pozostają bliskie natury, są wyrażone wieloma językami. Muzyka ta jest bardzo podlaska, a jednocześnie zaskakująco współczesna.

Karolina Cicha jest polską artystką folkową. To kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka – rozpoznawalna dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Z kolei pod pseudonimem Swada kryje się Wiktor Szczygieł. Oboje związani są z Białymstokiem i Podlasiem.

Dzięki ich współpracy powstała niesamowita płyta, jak sami przyznają "oczyszczająca". "SAD", bo taki nosi tytuł, jest wypełniona dźwiękami elektronicznymi, alternatywnymi, wręcz metafizycznymi.

Fryderyki to nagrody, które przyznaje polskie środowisko muzyczne za najważniejsze osiągnięcia na rynku fonograficznym w naszym kraju. Gala rozdania Fryderyków odbędzie się 22 kwietnia.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

930 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39