KAS przechwyciła 17 ton tytoniu wartego miliony [WIDEO]

2022.05.20 11:01
Funkcjonariusze KAS z Białegostoku i Poznania na terenie hali magazynowej znaleźli 124 kartonowe pudła z suszem tytoniowym. Z takiej ilości przejętego suszu można wyprodukować co najmniej 17 mln papierosów.
KAS przechwyciła 17 ton tytoniu wartego miliony [WIDEO]
Fot: Podlaska KAS

Podlaska i wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowały w gminie Wolsztyn (województwo wielkopolskie) magazyn z nielegalnym tytoniem. Na terenie hali magazynowej znaleźli 124 kartonowe pudła z suszem tytoniowym.

- Towar przywieziono bez wymaganych dokumentów i zgłoszenia w systemie SENT, który służy do monitorowania przewozów tzw. towarów wrażliwych - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Zabezpieczono ponad 17 ton nielegalnego tytoniu. Gdyby towar trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 19 mln zł.

Postępowanie karne skarbowe nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie. Śledczy ustalają organizatorów nielegalnego procederu. Niewykluczone, że zabezpieczony tytoń mógł służyć do produkcji nielegalnych papierosów.

- Z takiej ilości przejętego suszu można wyprodukować co najmniej 17 mln sztuk papierosów. Sprawa jest rozwojowa - dodał oficer prasowy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1230 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39