Kierowca zginął między ciężarówką i lawetą. Białorusin przyznał, że to jego wina

2021.05.14 16:20
O tym, jak duży był to wypadek, świadczy chociażby to, że działania ratownicze trwały prawie 7 godzin. Kierowca osobówki zginął na miejscu. Białorusin podejrzewany o spowodowanie wypadku w Kisielnicy na DK 61 przyznał się do zarzucanego mu czynu.
Kierowca zginął między ciężarówką i lawetą. Białorusin przyznał, że to jego wina
Fot: mł. bryg. Andrzej Kalinowski

5 maja, na drodze krajowej nr 61, w Kisielnicy (powiat łomżyński) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Ciężarówka uderzyła w osobówkę, ta z kolei wjechała w lawetę przewożącą nowe auta. Zginął kierowca auta osobowego. Działania ratownicze trwały prawie 7 godzin. Zobacz: Efekt domina na krajowej "61". Jedna osoba zginęła

Zdarzeniem zajęła się prokuratura. Jak poinformowali śledczy z Łomży, zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał obywatel Białorusi Siarhei S.

- Z dotychczasowych ustaleń postępowania wynika, iż podejrzany nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył poprzedzającego pojazdu osobowego marki Skoda, wskutek czego ten pojazd uderzył w lawetę przewożącą inne samochody. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda poniósł śmierć na miejscu zdarzenia - mówi Rafał Kaczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Siarhei S. przyznał się do spowodowania wypadku. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39