Kierowcy dmuchają po majówce. Policja wyłapuje nietrzeźwych

2023.05.04 08:05
Od rana na podlaskich drogach trwają wzmożone kontrole trzeźwości. Póki co w ręce policji wpadło już 7 nietrzeźwych kierowców.
Kierowcy dmuchają po majówce. Policja wyłapuje nietrzeźwych
Fot: Podlaska policja

Choć niektórzy mają jeszcze wolne, to jednak majówka oficjalnie dobiegła końca i wiele osób wraca do pracy i codziennych obowiązków. W związku z tym, podlaska policja od porannych godzin prowadzi wzmożone kontrole trzeźwości.

- 7 kierowców, którzy wsiedli do samochodu na podwójnym gazie już dalej nie pojadą, a to dopiero początek. Do końca marca tego roku policjanci zatrzymali 366 kierowców po alkoholu. Nietrzeźwi spowodowali w tym okresie 10 wypadków, co stanowi 13 proc. ogółu - poinformowała podlaska policja.

Tylko w środę (3.05) podlascy policjanci zatrzymali 9 sprawców przestępstw, w tym 5 nietrzeźwych kierowców. Z kolei od soboty (29.04) do wtorku (2.05) zatrzymano aż 19 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę na "podwójnym" gazie. Przypominamy, że zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei, zgodnie z kodeksem karnym, osobom którym został wydany zakaz prowadzenia pojazdów, za jazdę pod wpływem w okresie obowiązywania zakazu grozi kara pozbawienia wolności do nawet 5 lat.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

729 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39