Kina Helios szykują seans specjalny. Na duże ekrany powraca kultowa produkcja [KONKURS]

2024.06.10 09:12
W czwartek (13 czerwca) o godzinie 18:00 we wszystkich kinach sieci Helios wyświetlona zostanie kultowa ekranizacja "Chłopów". Seans odbędzie się w ramach cyklu Kultura Dostępna.
Kina Helios szykują seans specjalny. Na duże ekrany powraca kultowa produkcja [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

To doskonała wiadomość dla tych, którym nie udało się jeszcze zobaczyć najnowszej ekranizacji powieści "Chłopi" w reżyserii Doroty Kobieli. Kultowa animacja powstała przy wykorzystaniu techniki animacji malarskiej, która skradła serca widzów przy poprzedniej produkcji studia – filmie "Twój Vincent".

"Chłopi" na jeszcze jeden wieczór powrócą na duże ekrany kinowe. Seans odbędzie się w ramach cyklu Kultura Dostępna we wszystkich kinach sieci Helios już w najbliższy czwartek (13 czerwca) o godzinie 18:00. Obowiązuje promocyjna cena biletów.

Fabuła filmu

Realizatorzy rzucili tym razem główne światła reflektorów na postaci kobiece. Najjaśniejszą gwiazdą tej opowieści jest piękna, lecz tajemnicza Jagna. Wszystko rozgrywa się na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych. Przyjrzymy się z bliska unikalnemu mikroświatu wiejskiej wspólnoty, której częścią jest rodzina Borynów.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to historia uniwersalna i wciąż bardzo aktualna. Główne jej wątki to tragiczna miłość i życie w małej społeczności, w której panują ściśle określone reguły i brutalne zasady. Tu każdy człowiek ma swoje własne, z góry narzucone miejsce. Wyjście poza ciasne ramy niesie za sobą ryzyko upokorzenia i odrzucenia.

Konkurs

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na tę projekcję: KONKURS

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1479 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39