Kino Dzieci. Filmowe święto dla młodych widzów [WIDEO]

2020.09.23 13:34
Dzieci oraz ich opiekunowie powinni odwiedzić kino Forum. Obejrzeć tam będą mogli filmy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.
Kino Dzieci. Filmowe święto dla młodych widzów [WIDEO]
Kadr z filmu "Szczęściara"

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, organizowany przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, to wydarzenie skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów.

Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi i produkcyjnymi.

Widownia Kina Dzieci, od startu festiwalu w 2014 roku rozrosła się do ponad 20 miast w Polsce.

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się od 26 września do 4 października 2020. W Konkursie Głównym można będzie zobaczyć 9 filmów pełnometrażowych (aktorskich i animowanych), które walczą o nagrody Kwiatu Paproci, przyznawane przez jurorów i ogólnopolską publiczność. Będą to: "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu", "Binti", "Ella Bella Bingo", "Fritzi - przyjaźń bez granic", "Halvdan - Prawie wiking", "Szczęściara", "Filonek Bezogonek" i "Tarapaty 2". Większość z nich to polskie premiery.Pokazy w białostockim kinie Forum odbędą się 26 i 27 września oraz 3 i 4 października.

Program: 7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

771 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39