Klasy mundurowe XIV LO będą wspierane przez Wydział Prawa UwB

2012.05.17 00:00
Zajęcia z bezpieczeństwa narodowego dla uczniów klas mundurowych to m.in. wynik podpisanej umowy o współpracy między XIV Liceum Ogólnokształcącym, Wydziałem Prawa UwB i prezydentem miasta.
Klasy mundurowe XIV LO  będą wspierane przez Wydział Prawa UwB
Fot: zso9.pl

Zgodnie z porozumieniem, uczniowie klas mundurowych XIV LO będą uczestniczyć w lekcjach z bezpieczeństwa narodowego, które poprowadzą m.in. wykładowcy z Uniwersytetu w Białymstoku. Cykl zajęć obejmie 60 godzin. Będą one realizowane w klasie drugiej trzyletniego liceum ogólnokształcącego i będą miały charakter zajęć dodatkowych.

To nie jedyna korzyść ze współpracy. Dzięki porozumieniu uczniowie z białostockiej "czternastki" będą mogli brać udział w spotkaniach oraz sympozjach z zakresu bezpieczeństwa narodowego organizowanych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

- Na razie współpraca przewidziana jest na rok szkolny 2012/2013, ale mamy nadzieję, że zostanie przedłużona. Wydział Prawa ma potencjał naukowy i doświadczenie organizacyjne; na nasze zaproszenie przyjeżdżają do Białegostoku szefowie służb specjalnych i ważnych instytucji państwowych. Chcemy, aby z możliwości jakie oferujemy, mogło skorzystać jak najwięcej nie tylko studentów, ale także zainteresowanych uczniów szkół średnich. - poinformowała Katarzyna Dziedzik, specjalista ds. promocji Wydziału Prawa UwB.

To nie pierwszy przykład współpracy Wydziału Prawa ze szkołami. Od roku szkolnego 2011/2012 współpracuje on z Zespołem Szkół w Wysokiem Mazowieckiem w zakresie realizacji przedmiotu "Podstawy prawa" w klasie o profilu humanistyczno-prawniczym tamtejszego liceum. Prowadzone przez pracowników naukowych zajęcia obejmują podstawy prawoznawstwa, prawa administracyjnego, cywilnego, karnego, konstytucyjnego i międzynarodowego. Lekcje mają formę warsztatów.

MAG

980 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39