Kolędy wschodniosłowiańskie na białostockiej scenie. Już jutro!

2024.01.22 09:59
Już niebawem w białostockim Ratuszu wystąpi kwartet Ensemble QuattroVoce. Wszyscy jego członkowie są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Białymstoku. W ramach koncertu zaprezentują repertuar kolęd wschodniosłowiańskich.
Kolędy wschodniosłowiańskie na białostockiej scenie. Już jutro!
Fot: Materiały organizatora

Koncert kolęd wschodniosłowiańskich w wykonaniu Ensemble QuattroVoce odbędzie się we wtorek (23 stycznia) w Ratuszu w Białymstoku.

Ensemble QuattroVoce

Ensemble QuattroVoce to zespół powstały w 2011 roku. W skład grupy wchodzi czterech śpiewaków: Marta Wróblewska (sopran), Aleksandra Pawluczuk (mezzosopran), Przemysław Kummer (bas) oraz Paweł Pecuszok (tenor). Wszyscy członkowie kwartetu są absolwentami klas śpiewu solowego na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Białymstoku. Jako doświadczeni artyści, posiadają zarówno indywidualne osiągnięcia solowe, jak i współpracę w większych projektach zespołowych. Ensemble QuattroVoce w swoich wykonaniach kładzie nacisk na klarowną formę, znaczenie słowa i liryki, a także na wyjątkowe współgranie solowe.

Repertuar Ensemble QuattroVoce w ramach koncertu obejmuje kompozycje takich mistrzów jak Wacław z Szamotuł, Bartłomiej Pękiel, Feliks Nowowiejski, Stanisław Niewiadomski, Jan Maklakiewicz, Artemij Wedel, Kyryło Stecenko, Andrij Hnatyszyn, Ołeksandr Koszyc i Franz Gruber.

Więcej informacji: Koncert kolęd wschodniosłowiańskich w wykonaniu ENSEMBLE QUATTROVOCE

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

661 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39