Kolejna edycja Food Truck Festivals. Na miejscu będzie kuchnia z całego świata [KONKURS]

2023.10.03 12:08
Nadchodzi kolejna kulinarna podróż dookoła świata, ponieważ organizatorzy zapraszają na czwartą edycję Food Truck Festivals w Białymstoku. Na miejscu zapowiada się niezapomniany dzień, pełen aromatycznych przysmaków i rozrywek dla całych rodzin.
Kolejna edycja Food Truck Festivals. Na miejscu będzie kuchnia z całego świata [KONKURS]
Fot: Food Truck Festivals / Facebook

Na wielbicieli kuchni europejskiej, na miejscu będą czekać chociażby uwielbiane przez wielu frytki belgijskie, smażone tradycyjne na łoju wołowym, a także grecka pita, podawana z frytkami, warzywami, mięsem i sosem tzatziki. Na deser będzie można wybrać się na stoisko podające churrosy, czyli tradycyjny hiszpański wypiek, smażony na głębokim tłuszczu, posypywany cukrem i podawany najczęściej z płynną czekoladą. W słodkich daniach nie zabraknie również polskiego akcentu, ponieważ będzie można spróbować owoców w czekoladzie.

Na fanów kuchni Ameryki Północnej na miejscu będą czekać różnorodne burgery, kurczaki, a także hot dogi, natomiast z dań Ameryki Południowej będą serwowane chociażby meksykańskie burrito i quesadillas. Dla niezaznajomionych, burrito składa się z tortilli napełnianej różnymi składnikami, takimi jak mięso, ryż, warzywa, ser, quacamole i salsa, natomiast quesadilla złożona jest z 2 placków tortilli, które są napełnione serem i innymi składnikami, takimi jak mięso lub warzywa. Oprócz tego, na miejscu będzie można spróbować także kanapki wenezuelskie, czyli dodatki takie jak szarpane mięso, ser, czy też awokado podawane w grubym placku tortilla.

Z kuchni azjatyckiej, na miejscu będzie można spróbować chińskie pierożki dim-sum, czyli smażone na oleju lub gotowane na parze pierogi, podawane najczęściej z mięsnym lub warzywnym wypełnieniem. Będzie także serwowany tajski pad thai, czyli danie złożone z podsmażanego makaronu i warzyw, ale także innych dodatków, takich jak jajko, orzechy, kiełki, tofu i sos. W ramach deseru będzie można spróbować lodów tajskich, czyli rolowanych lodów, przygotowanych na bazie mlecznej z dodatkami.

Oprócz tego, w ramach Food Truck Festivals na miejscu będzie można zasmakować lemoniady, piwa, a także zrelaksować się przy muzyce. Ponadto, organizatorzy przewidują zabawy, konkursy oraz animacje.

Food Truck Festivals vol. 4 odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w piątek (6 października), sobotę (7 października) i niedzielę (8 października).

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać vouchery na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Food Truck Festivals w Białymstoku vol. 4

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1093 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39