Kolejna okazja, żeby zobaczyć białostocką spalarnię

2019.03.07 14:19
Jeśli ktoś jeszcze nie był, to ma kolejną okazję, żeby wybrać się na wycieczkę po Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, czyli po prostu po spalarni przy ul. Andersa. Zapisy trwają.
Kolejna okazja, żeby zobaczyć białostocką spalarnię
Fot: Dawid Gromadzki/ UM Białystok

16 marca odbędzie się kolejny dzień otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Mieszkańcy, którzy wezmą w nim udział, będą mogli zobaczyć, jak dzięki spalaniu odpadów produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafia do mieszkańców miasta.

Jest to naprawdę ciekawa wycieczka, ponieważ Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to jedna z pierwszych spalarni tego typu w Polsce. Dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów produkowana jest tu energia elektryczna i cieplna, z której korzystają mieszkańcy Białegostoku.

W następną sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza o godz. 10.00, druga o godz. 12.00. Trwają one zazwyczaj niecałe 2 godziny. Aby wziąć udział w zwiedzaniu spalarni, należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza internetowego znajdującego na stronie Nasz Białystok jest eko. Zapisy trwają do 15 marca (piątek) do godz. 12.00 lub do wyczerpania się miejsc.

Spalarnia została otwarta w lutym 2016 roku. Instalacja jest przyjazna dla środowiska i mieszkańców Białegostoku. Jest to element powstającego nowoczesnego systemu gospodarki odpadami obejmującego również wdrożenie selektywnej zbiórki odpadów i budowę sortowni na składowisku w Hryniewiczach. Całkowity koszt budowy ZUOK w Białymstoku to 333 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1673 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39