Kolejne miejsca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Tym razem na Skorupach i Antoniuku

2017.09.15 08:17
W Białymstoku zostaną zrealizowane kolejne sportowo-rekreacyjne inwestycje: siłownia pod chmurką przy ul. Warmińskiej i urządzenia street workout w Parku Antoniuk. Zabiegali o nie mieszkańcy, którzy zgłosili projekty do budżetu obywatelskiego.
Kolejne miejsca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Tym razem na Skorupach i Antoniuku
Fot: MN

Na osiedlu Skorupy powstanie plenerowa siłownia dla białostoczan w różnym wieku. Na ogrodzonym i oświetlonym terenie zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. Wszyscy chętni będą mieć do dyspozycji 11 przyrządów dostępnych całodobowo. Ponadto staną tam dwa betonowe stoły do gry w szachy i pięć ławek.

Podobna inwestycja zostanie zrealizowana także w Parku Antoniuk nad rzeką Białą. Przy niewielkim placu zabaw i saneczkowej górce zostaną ustawione urządzenia street workout. Będzie można w tym miejscu korzystać z 13 przyrządów siłowych oraz drążków umocowanych na różnych wysokościach, poręczy i drabinek, a także liny do wspinania.

– Na oba projekty, które zgłoszono budżetu obywatelskiego, głosowało łącznie ponad 1200 osób – podkreśla zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z nowych miejsc do aktywnego wypoczynku.

Miasto szuka obecnie firmy, która zaprojektuje i zbuduje obydwa obiekty jeszcze w tym roku. Urządzenia street workout mają stanąć w parku do połowy grudnia, natomiast siłownia przy ul. Warmińskiej ma powstać do końca roku. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do 29 września.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39