Kolejne podlaskie firmy otrzymają wsparcie. Trafi do nich ponad 12 mln zł

2021.05.02 07:49
Równo 400 podlaskich przedsiębiorców otrzyma wsparcie na bieżącą działalność firm. Zarząd województwa podlaskiego przyznał im 12,2 mln zł ze środków unijnych. Jest to już druga pula konkursu na kapitał obrotowy.
Kolejne podlaskie firmy otrzymają wsparcie. Trafi do nich ponad 12 mln zł
Fot: Pixabay

Najpierw wsparcie trafiło do 325 firm

W marcu została przedstawiona pierwsza lista wniosków, które spełniły kryteria konkursu na kapitał obrotowy. W związku z tym, że wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń, zarząd województwa podlaskiego zwiększył budżet konkursu do 33 mln zł - dzięki temu do oceny trafiło ponad 1,1 tys. wniosków złożonych przez przedsiębiorców.

W przedstawionej w kwietniu liście znalazło się 325 podlaskich firm, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 8,8 mln zł. To one wykazały największy spadek przychodów ze sprzedaży.

Konkurs adresowany był do mikro i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą - na jednorazową i bezzwrotną dotację z funduszy europejskich na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność firmy. Warunkiem udziału było pogorszenie się sytuacji firmy w związku z COVID-19.

Druga lista

Na koniec kwietnia została opublikowana druga lista wniosków ocenionych pozytywnie. Znalazło się na niej 400 wniosków, których dofinansowanie sięgnęło 12,2 mln zł.

- Dziś publikujemy drugą listę ocenionych wniosków, kolejną przedstawimy w maju. Ocena jest prowadzona bardzo sprawnie ze względu na trudny czas pandemii. Wiem, że podlascy przedsiębiorcy czekają na te pieniądze, dlatego dokładamy starań, by otrzymali je jak najszybciej - podkreśla marszałek Artur Kosicki.

Wśród firm, które otrzymały wsparcie, znajduje się wiele branż m.in.: budowlana, gastronomiczna, weselna, transportowa czy handlowa. Do tej pory dotacje dla firm w ramach tego konkursu wyniosły 20 mln zł - skorzysta z nich w sumie 725 przedsiębiorstw.

Nabór stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył zarząd województwa podlaskiego, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami epidemii COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy otrzymali blisko 210 mln zł, z których skorzystało ok. 11 tys. firm.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1744 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39