Kolejne protesty ws. nowego rozkładu BKM. Jest interwencja burmistrza

2020.09.02 12:18
Adrian Łuckiewicz burmistrz Wasilkowa, na skutek zgłaszanych skarg od mieszkańców, podjął rozmowy z BKM. Udało mu się dojść do konsensusu – linia nr 108 będzie miała zwiększoną liczbę kursów.
Kolejne protesty ws. nowego rozkładu BKM. Jest interwencja burmistrza
Fot: Malwina Witkowska

Skargi od mieszkańców

Rozkład autobusów miejskich został zmieniony w sobotę, 29 sierpnia. Od początku wzbudził wiele kontrowersji wśród mieszkańców Białegostoku i jego okolic. Pierwszą nieudaną zmianą była trasa linii nr 3, która nie spodobała się osobom dojeżdżającym z Kleosina. Na prośbę wójta został przywrócony poprzedni rozkład kursów. Więcej szczegółowych informacji.

Burmistrz Wasilkowa, Adrian Łuckiewicz otrzymał również wiele skarg, które zostały zgłoszone przez mieszkańców. Podjął on rozmowy z Białostocką Komunikacją Miejską i wspólnie ustalono, że liczba kursów linii nr 108 zostanie zwiększona.

Usprawnienie komunikacji

Liczba kursów z Białegostoku do Nowodworc będzie zwiększona o 3. Autobusy linii nr 108 będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach, także przy drodze wojewódzkiej. Poprzez wprowadzenie zmian, mieszkańcy Nowodworc będą mogli m.in. w niedzielę dojechać autobusem do kościoła w Karakulach.

W dni robocze do Wasilkowa będą jeździły cztery autobusy linii 108. Aktualny rozkład jazdy, znajduje się na stronie BKM.

- Pracujemy też nad usprawnieniem wewnętrznej komunikacji w gminie. Czekam w tej sprawie na sugestie mieszkańców - powiedział Adrian Łuckiewicz.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

1963 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39