Kolejne zmiany w podlaskiej policji. Nowy zastępca komendanta przyjechał z Płocka

2024.03.05 09:17
Nie ustają zmiany na kluczowych stanowiskach w policji. W poniedziałek (4 marca) odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Został nim zasłużony i doświadczony funkcjonariusz, inspektor Mariusz Kryszkowski.
Kolejne zmiany w podlaskiej policji. Nowy zastępca komendanta przyjechał z Płocka
Fot: Podlaska Policja

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, inspektor Kamil Borkowski powierzył funkcję swojego zastępcy inspektorowi Mariuszowi Kryszkowskiemu. Uroczystości z tym związane odbyły się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w naszym mieście.

Nowy zastępca szefa białostockich policjantów pełnił z do tej pory funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Płocku. Na nowym stanowisku powitali go Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku - inspektor Kamil Borkowski oraz jego zastępcy: inspektor Krzysztof Woźniewski i Sławomir Wilczewski. W uroczystym wprowadzeniu wzięli też udział kapelani podlaskiej policji, przedstawiciele związków zawodowych, kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, komendanci miejscy i powiatowi województwa podlaskiego, kierownicy i koordynatorzy komórek organizacyjnych oraz pracownicy policji i policyjni emeryci.

Nowy zastępca komendanta ma już za sobą 27 lat doświadczenia

Inspektor Mariusz Kryszkowski rozpoczął swoją policyjną karierę 14 listopada 1996 roku. Pełnił wówczas funkcję kursanta Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Pierwszych osiem lat służby poświęcił na pracę w pionie prewencyjnym. Później, od maja 2004 roku aż do marca 2007 pełnił funkcje wykonawcze w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Kolejne szczeblem jego kariery to objęcie kolejno stanowisk Kierownika Referatu w Wydziale Kryminalnym KMP w Płocku, Zastępcy Naczelnika Sekcji Kryminalnej KMP w Płocku oraz Naczelnika Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Płocku.
Dzięki wzorowo pełnionej służbie, jego zaangażowaniu oraz doświadczeniu powierzono mu w 2016 roku funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu. W 2019 roku został Komendantem Miejskim Policji w Płocku. Teraz będzie kontynuował swoją służbę w stolicy województwa podlaskiego.

Odznaczono go między innymi: Srebrnym Medalem "Za Długoletnią Służbę", Brązową Odznaką "Zasłużony Policjant", Srebrną Odznaką "Zasłużony Policjant" oraz Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39