Kolejne zwycięstwo Lowlanders Białystok

2010.07.19 00:00
Lider Grupy Wschodniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II pokonał 17 lipca Mustang Płock 16:0 na stadionie w Białymstoku.
Fot: pzfa.pl

Ostatnim razem drużyny spotkały się dwa lata temu. Pierwszą połowę meczu zajęło wzajemne poznawanie stylu gry. Szybciej zaaklimatyzowali się Lowlandersi, którzy już w pierwszej kwarcie byli blisko zdobycia przyłożenia, jednak na kilka jardów przed polem punktowym zgubili piłkę. Nadrobili tę stratę następnej kwarcie, kiedy dwukrotnie skutecznie przełamali defensywę Mustangów. Po jednym przyłożeniu zdobyli: Tomasz Żukowski oraz Michał Maksimowicz. W obu tych zagraniach Lowlanders zaliczyli także podwyższenia za dwa punkty (Maksimowicz oraz Adam Szymczuk).

W drugiej połowie upalna temperatura dała się zawodnikom we znaki i gra zwolniła tempo. Żadnej z ekip nie udało się zdobyć przyłożeń, choć Mustangi dwukrotnie były blisko pola punktowego przeciwnika. Spotkanie mimo wyraźnej przewagi wyniku po stronie Lowlanders było wyrównane i bardzo zacięte. Dominowały akcje biegowe i mocna siłowa gra. Nie wszyscy zawodnicy wytrzymali te warunki, upał i emocje sportowe. Rafał Bierć z Lowlanders oraz Paweł Kosiński z Mustangs opuścili boisko za niesportowe zachowanie.

Swój następny pojedynek Lowlanders stoczą na własnym boisku - 7 sierpnia podejmą Radom Rocks.