Kolejni oszuści żerują na ufności starszych ludzi

2011.02.17 00:00
W środę (16.02) po południu nieznajoma kobieta i mężczyzna okradli 84-letnią mieszkankę gminy Nowe Piekuty. Dzień wcześniej ofiarą oszustki padła zaś starsza mieszkanka Łomży.
Kolejni oszuści żerują na ufności starszych ludzi
Fot: KWP Białystok

- Para przyjechała do swojej ofiary czerwonym samochodem osobowym. Gdy kobieta oferowała gospodyni sprzedaż koca, w tym czasie mężczyzna najprawdopodobniej dostał się do wnętrza domu. Następnie z jednego z pokoi ze znajdującej się w szafie torby zabrał ponad 250 złotych - o zdarzeniu w gminie Nowe Piekuty informuje podlaska policja.

Natomiast we wtorek do 87-letniej mieszkanki Łomży zapukała nieznajoma podająca się za pracownicę PCK, która przyniosła w prezencie koc. Gdy staruszka wpuściła ją do domu, kobieta poprosiła o znalezienie banknotu, w którego numerze seryjnym jest litera D. Gospodyni wyjęła z szafki oszczędności i wśród pliku pieniędzy zaczęła szukać tego właściwego. W tym czasie rzekoma pracownica PCK wykorzystując nieuwagę staruszki zabrała schowane w kosmetyczce pieniądze i wyszła z mieszkania. Łupem oszustki padło ponad 2 tysiące złotych.

Sprawczyni szukają policjanci z Łomży. To kobieta w wieku około 30 lat, wzrostu blisko 165 cm, szczupłej budowy ciała, o krótkich prostych włosach.

E.S.
1271 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39