Kolejny most na rzece Białej do remontu

2015.04.12 00:00
Magistrat planuje wyremontować most na rzece Białej w ciągu al. Jana Pawła II. To nie będzie jedyna tego typu inwestycja.
Kolejny most na rzece Białej do remontu
Fot: Googe Street View

Most żelbetowy w al. Jana Pawła II ma długość 12,6 m i szerokość blisko 12 m. Nigdy nie był remontowany, bieżące naprawy ograniczały się jedynie do asfaltowania jezdni. Jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, a co gorsza ulega dalszej degradacji głównie na skutek przecieków przez źle funkcjonującą izolację oraz brak szczelnych dylatacji.

Planowany remont mostu nie naruszy koryta rzeki. Prace na obiekcie obejmą wymianę nawierzchni bitumicznych i fragmentów płyty, zbrojenie, betonowanie, wykonanie izolacji, ułożenie dylatacji jezdni i chodników, montaż krawężników kamiennych, wykonanie podbudowy z kruszywa i betonu asfaltowego oraz wymianę poręczy.

W tej chwili trwa przetarg, w którym zostanie wybrany wykonawca remontu. Jest szansa, że roboty rozpoczną się już w maju, a zakończą w sierpniu. W tym czasie należy spodziewać się sporych utrudnień na al. Jana Pawła II. Na czas remontu ruchliwa trasa będzie częściowo zamknięta.

Stan większości białostockich mostów jest zły. To zwykle konstrukcje pamiętające jeszcze lata 70. minionego stulecia. Najbardziej problematyczną z nich jest wiadukt wzdłuż ul. Poleskiej. W tym roku ma być zmodernizowany most nad rzeką Białą w ciągu ul. Pałacowej (więcej: Most, tunel dla rowerów i rondo. Komunikacyjne zmiany przed pałacową bramą).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39