Kolejny projekt z budżetu obywatelskiego zrealizowany. Pochłonął niemal 900 tys. zł

2023.05.10 16:18
Najmłodsi białostoczanie mogą już korzystać z nowoczesnego, interaktywnego placu zabaw. Powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.
Kolejny projekt z budżetu obywatelskiego zrealizowany. Pochłonął niemal 900 tys. zł
Fot: Marcin Jakowiak / UM

Plac zabaw powstał przy Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Białymstoku przy ul. Kawaleryjskiej 70A. Inwestycja objęła wykonanie ogólnodostępnego, nowoczesnego i interaktywnego placu zabaw, który został wyposażony w m.in. piaskownicę, małą zjeżdżalnię (dla dzieci w wieku 1-8 lat), kuchnię (urządzenie do eksperymentowania z wodą i piaskiem), urządzenie wielofunkcyjne, karuzelę integracyjną, zestaw integracyjny, huśtawki wagowe "ważka", bujaki na sprężynie, potrójny kosz do zabaw z piłką, pomost wiszący typu kładka, huśtawkę podwójną i zestaw wielofunkcyjny "ścieżka zdrowia".

Na ten projekt w Budżecie Obywatelskim 2020 oddano 3705 głosów.

– To kolejne miejsce, które powstało z inicjatywy mieszkańców miasta. Projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego i zyskał poparcie, dzięki któremu został zrealizowany. Cieszę się, że najmłodsi białostoczanie mają nowe, bogato wyposażone miejsce do zabawy i integracji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Na placu zabaw nie zabrakło też domku z werandą, metalowego domku na zabawki, szachów ogrodowych, zestawu do zjazdów na linie, wielofunkcyjnego zestawu sprawnościowego. Są tu również ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Ponadto zmodernizowane zostało mini boisko do gry w piłkę nożną, istniejące urządzenia zabawowe (które przeniesiono w inne miejsce). Zlikwidowano stare elementy placu zabaw.

Ponadto w ramach inwestycji wykonano też ogrodzenie z furtką i bramą wjazdową od strony przedszkola oraz od strony ulicy Kawaleryjskiej (gdzie wykonano nowe ogrodzenie z furtką). Do oświetlenia placu zabaw wykorzystano słupy z własnym źródłem zasilania, opartym na energii ze słońca i wiatru. Sterowanie oświetleniem odbywa się przy pomocy kontrolera ładowania słonecznego z wbudowanym sterownikiem LED i zegarem czasu rzeczywistego.

Inwestycja pochłonęła ponad 836 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39