Kolejny sukces słuchaczki Studium Wokalno-Aktorskiego

2017.11.23 13:01
Julita Wawreszuk zajęła II miejsce podczas 25. Rock & Chanson Festival "Köln-Breslau-Paris". Artystka jest słuchaczką dyplomowego roku Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego "Szkoła Talentów" w Białymstoku.
Kolejny sukces słuchaczki Studium Wokalno-Aktorskiego
Fot: pixabay.com

Podczas 25. Rock & Chanson Festival "Köln-Breslau-Paris" Julita Wawreszuk, przy akompaniamencie fortepianowym Krzysztofa Kulikowskiego, zaprezentowała "Ciche mieszkanko" Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy. W utworze pokazała swoje wspaniałe możliwości wokalne, łącząc śpiew klasyczny z rockowym.

Drugim konkursowym utworem był "Łoł" Wojciecha Młynarskiego, w którym Julita akompaniowała sobie stepując. To dodatkowo podkreśliło całą gamę możliwości artystycznych i pokazało talent artystki. Festiwal odbył się w dniach 17-18 listopada w Kolonii. Na imprezie spotykają się artyści z Niemiec, Polski i Francji, występując razem na jednej scenie i tym samym przyczyniają się do zbliżenia oraz wzmocnienia więzi tych trzech państw.

Julita Wawreszuk w Studium Wokalno-Aktorskiego kształci się w klasie śpiewu solowego u dr Ewy Barbary Rafałko, aktorską opieką artystyczna otoczył ją Wojciech Szelachowski. Jest aktorką Teatru Najnowszego oraz laureatką wielu nagród. Na koncie ma nagrodę 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tam zdobyła też nagrodę Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica wraz z zaproszeniem do udziału w Festiwalu Rock & Chanson.

Zajęła także pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Białoruskiej 2017 w Hajnówce i trzecie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy. Jest laureatką Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki 2015 w Kaliszu.

Artystka poza śpiewem, aktorstwem oraz tańcem, gra na perkusji i uwielbia zadania matematyczne.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1446 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39