Kolejny zwycięski sparing Wigier

2018.01.25 14:11
Wigry Suwałki w środę (24.01) wygrały drugi sparing podczas zimowych przygotowań. Tym razem piłkarze z północy województwa pokonali 4:1 litewski FK Jonava.
Fot: Wigry Suwałki/FB

Wigry Suwałki do rundy wiosennej przygotowują się na Litwie. Podopieczni Artura Skowronka wydają się być w wysokiej formie – wygrali, póki co, obydwa sparingi z drużynami z tamtejszej Ekstraklasy. Najpierw pokonali 3:1 Atlantas Kłajpeda (więcej: Wigry lepsze od litewskiego ekstraklasowicza), teraz natomiast okazali się lepsi od FK Jonava, z którym wygrali 4:1.

Pierwsza połowa skończyła się co prawda skromnym 1:0 po bramce Serhija Pylypchuka. Jednak już w drugiej polska drużyna zdominowała przeciwników. Najpierw, w 53. minucie Pylypchuk strzelił swojego drugiego gola. 10 minut później było już 3:0, a zdobywcą gola został Robert Dadok. Ostatnią bramkę dla Wigier zdobył w 72. minucie Mariusz Rybicki. Litwini odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem w 82. minucie.

Następny mecz kontrolny Wigry rozegrają z Baltija Panevezys w sobotę (27.01).

FK Jonava – Wigry Suwałki 0:1 (1:4)
Bramki: Klaudijus Upstas (80') – Serhij Pylypchuk (26' i 53'), Robert Dadok (63'), Mariusz Rybicki (72')

Wigry Suwałki: Damian Węglarz (46' Hieronim Zoch) - Artur Bogusz (46' Bartosz Olszewski), Rafał Remisz (46' Adrian Piekarski), Kamil Kościelny (67' Rafał Remisz), Piotr Kwaśniewski (46' Mateusz Spychała), Serhij Pyłypczuk (67' Artur Bogusz), Robert Obst, Patryk Sokołowski (46' Robert Dadok), Mateusz Radecki (67' Przemysław Żukowski), Laurențiu Iorga (67' Maciej Radaszkiewicz), Patryk Klimala (46' Mariusz Rybicki).