Koło starego dworca PKP w Łapach powstaje nowy budynek

2023.04.05 09:34
Piętrowy budynek powstaje nieopodal centrum przesiadkowego w Łapach, tuż po lewej stronie od nieczynnego dworca kolejowego.
Koło starego dworca PKP w Łapach powstaje nowy budynek
Fot: Malwina Witkowska
W Łapach obok starego dworca PKP trwa budowa nowego budynku

W Łapach (powiat białostocki) tuż obok starego, nieczynnego dworca PKP powstaje nowy budynek. Wiele osób zastanawia się, czy to nie aby nowy dworzec?

- Powstający w pobliżu budynek to nowa nastawnia. Zostanie wyposażona w nowoczesne komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, co zwiększy bezpieczeństwo i zapewni sprawny ruch pociągów - poinformował nas Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wcześniejsza nastawnia zlokalizowana była za blokiem przy ul. Sikorskiego 9 w Łapach. Nowy obiekt realizowany jest w ramach inwestycji Rail Baltica - przebudowa linii kolejowej E75.

Jeżeli chodzi o termin rozbiórki starego dworca, niestety nie został on jeszcze wyznaczony. Póki co w pomieszczeniu nowej (nieczynnej) poczekalni zostały zdemontowane okna. Ponadto na stacji Łapy cały czas postępują prace dotyczące budowy podziemnego przejścia na perony.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1013 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39