Komedie, historia i coś dla dzieci. Premiery w kinach Helios

2022.09.09 13:35
Jak co piątek na srebrne ekrany kin Helios wchodzą premiery filmowe. Co nowego możemy zatem zobaczyć w nadchodzący weekend?
Komedie, historia i coś dla dzieci. Premiery w kinach Helios
Fot: materiały dystrybutora
Kadr z filmu "Orlęta. Grodno '39"

Pierwszy wrześniowy tydzień dobiega końca. Jak to zwykle bywa w piątek, tak i dziś kina Helios wypuszczają na swoje ekrany nowe produkcje. Zatem co mogą zobaczyć białostoccy kinomaniacy? Jakie niespodzianki przygotowały kina?

„Tedi i szmaragdowa tablica”

Kina Helios przygotowały weekendową niespodziankę! Są nią pokazy przedpremierowe najnowszej animacji „TEDI i szmaragdowa tablica”. To już trzecia część przygód nieustraszonego poszukiwacza przygód Tediego, którego największym marzeniem wciąż jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

„Orlęta. Grodno 39”

To pierwsza produkcja filmowa, która dotyczy agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Ukazuje historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej z rosyjskim najeźdźcą. To dramatyczny obraz wojny z Sowietami widziany oczami dwunastolatka, Leona.

„Szczęścia chodzą parami”

Czasami życiowy pech może sprawić jednak szczęście i to szczęście w miłości! Przekonuje się o tym Bruno – główny bohater zwariowanej komedii romantycznej „Szczęścia chodzą parami”. Życiowy los stawia na jego drodze przebojową Malwinę, która zakochuje się w nim, nie wiedząc co ją jeszcze czeka…

„Kryptonim Polska”

Komedia, która zaskoczy i rozśmieszy do łez każdego widza. Ona i On bohaterowie z dwóch różnych światów i zwalczających się środowisk, o kompletnie różnych spojrzeniach na świat, a w tym wszystkim rodzi się między nimi miłość. Ogrom śmiechu, szybka akcja, niewybredny żart i zero hamulców!

„Jak zostałem samurajem”

Młodzi widzowie mogą wybrać się na animowaną komedię „Jak zostałem samurajem”. Dalekowschodnia podróż z głównym bohaterem, który marzy by zostać legendarnym wojownikiem. Tu nie działa powiedzenie: „Jak pies z kotem” wręcz odwrotnie tu jeden pies staje się bratem wszystkich kocich samurajów stając ramię w ramię do walki o ich dom.

„Gdzie śpiewają raki”

„Gdzie śpiewają raki” to ekranizacja bestsellerowej powieści Delii Owens, sprzedanej w nakładzie 13 mln sztuk! To niepowtarzalna podróż, która pełna jest emocji i wzruszeń, historia wrażliwej dziewczyny Kyi, porzuconej w młodości przez własną rodzinę i dorastającej samotnie na bagnach. Co teraz szykuje dla niej życie?

Wydarzenia specjalne

11 września na najmłodszych czeka kolejna niedzielna wyprawa do kina. Filmowe Poranki przygotowały spotkanie z uroczym bohaterem – to „Króliczek Bing” i godzina wesołych przygód na dużym ekranie. Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają jak zawsze konkursy i niesamowite zabawy na sali kinowej.

12 września w kinie Helios Alfa w ramach cyklu Kino Konesera zostanie wyświetlony chwytający za serce dokument „Truflarze”. Bohatarowie filmu to grupa uroczych włoskich staruszków dla których trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów wraz ze swoimi wiernymi psami.

Natomiast 15 września cykl Kultura Dostępna uruchomi filmową machinę czasu, która przeniesie widzów do lat 70., aby poznali historię trudnej miłości rozkwitającą w niełatwych czasach. Bowiem „Marzec ‘68” to protesty studenckie wywołane zakazem wystawiania „Dziadów” i przemówienia Gomułki, które przesądziły o represjach, masowej emigracji...

Hubert Jankowski
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1147 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39