Komisja Europejska promuje walkę z paleniem papierosów

2011.10.11 00:00
Ruszył drugi etap kampanii Komisji Europejskiej "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma", która ma na celu pomoc w rzuceniu palenia lub wytrwaniu bez nałogu. Projekt promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności i oczywiście lepsza jakość życia.
Komisja Europejska promuje walkę z paleniem papierosów
Fot: sxc.hu

Na potrzeby akcji powstała specjalna aplikacja internetowa - ICoach - która jest osobistym trenerem i przewodnikiem w walce z nałogiem. Korzysta już z niej ok. 60 tysięcy palących. Komisja Europejska zachęca do podjęcia wyzwania, właśnie z aplikacją ICoach, dostępną na stronie: http://www.exsmokers.eu/pl-pl/index. Aplikacja jest całkowicie darmowa.

Kampanię wspierają młodzi Europejczycy, którzy odnieśli sukces w walce z nałogiem korzystając z platformy internetowej ICoach. Na drodze internetowego konkursu wybrano 27 osób z każdego kraju UE, które następnie wzięły udział w sesji zdjęciowej, organizowanej przez światowej sławy brytyjskiego fotografa - Rankina. W obiektywie artysty stanęła 28-letnia Ewa Marczuk, której motywacją do rzucenia palenia była chęć częstszego podróżowania. "Ekspalacze - podróżują więcej", "Ekspalacze lepiej wyglądają", Ekspalacze są mniej nerwowi", "Ekspalacze są bardziej pewni siebie" - to tylko niektóre z haseł przyświecających młodym europejczykom, którzy wzięli udział w projekcie zachęcającym do rzucenia palenia. Dłuższe i zdrowsze życie oraz więcej energii do realizowania swoich marzeń i pasji, to główna nagroda dla osób, które zdecydują się zerwać z nałogiem palenia.

Więcej informacji można uzyskać na: www.exsmokers.eu.

andy

1185 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39