Komisja Europejska zachęca młodych ludzi do rzucenia palenia

2011.09.20 00:00
John Dalli, komisarz europejski ds. zdrowia, ogłosił rozpoczęcie drugiego etapu kampanii Komisji Europejskiej "Eks-palacze - nic ich nie zatrzyma", promującej walkę z paleniem. Poinformował, że do tej pory ponad 500 000 Europejczyków wyraziło poparcie dla kampanii wchodząc na jej strony na portalach społecznościowych.
Komisja Europejska zachęca młodych ludzi do rzucenia palenia
Fot: sxc.hu

Zainicjowana w czerwcu tego roku kampania "Eks-palacze - nic ich nie zatrzyma" ma na celu pomóc osobom w wieku 25-34 lat rzucić palenie lub wytrwać bez tytoniu, dzięki czemu będą mogli być "nie do zatrzymania" i wieść życie wolne od papierosów. Kampania "Nie do zatrzymania" promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności i oczywiście lepsza jakość życia.

- Jestem zachwycony dotychczasową reakcją - powiedział komisarz Dalli. - W szczególności cieszę się, że ponad 500 000 palaczy w całej Europie weszło na nasze strony na portalach społecznościowych i że w ciągu 3 miesięcy ponad 20 000 osób palących aktywnie korzystało z programu iCoach - naszego interaktywnego narzędzia pomagającego rzucić palenie. Program iCoach oferuje wsparcie dzięki praktycznym wskazówkom i poradom przekazywanym w trakcie przechodzenia przez kolejne etapy procesu rzucania palenia. Po raz pierwszy kampania UE niesie praktyczną pomoc.

Drugi etap projektu opiera się na prowadzonej we wszystkich państwach członkowskich UE szerokiej kampanii reklamowej poświęconej korzyściom, jakie wynikają z rzucenia palenia, udziale w wydarzeniach sportowych, konsumenckich i pro-zdrowotnych, a także na współpracy z głównymi pracodawcami - w celu promowania rzucenia palenia w miejscach pracy. Dzięki tym wydarzeniom młodzi Europejczycy będą mogli zapoznać się z oferowanymi przez kampanię narzędziami, a także uzyskać porady oraz informacje.

Więcej informacji można uzyskać na www.exsmokers.eu i witrynie Komisji Europejskiej poświęconej zdrowiu publicznemu.

andy

1172 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39