Komitet Truskolaskiego chce 10 mln rocznie na drogi osiedlowe

2014.10.28 00:00
We wtorek (28.10) kandydaci Komitetu Truskolaskiego do Rady Miasta zorganizowali spotkanie, na którym poruszona została kwestia remontu ulic osiedlowych. Politycy domagają się stworzenia specjalnego budżetu na ten cel.
Komitet Truskolaskiego chce 10 mln rocznie na drogi osiedlowe
Fot: Archiwum
Na remonty dróg osiedlowych miałoby iść rocznie 10 mln zł

- Jako rada miasta często spotykamy się z tematem remontu dróg osiedlowych. Wiele zostało zrobionych i wiele jest jeszcze do zrobienia. Chcemy uporządkować tę sytuację, stworzyć stały fundusz, z którego byłyby finansowane remonty dróg osiedlowych. Chcemy, żeby w budżecie miasta znajdowała się na ten cel kwota 10 mln zł – powiedział Marcin Szczudło kandydat Komitetu Truskolaskiego do Rady Miasta.

Polityk poruszył również kwestię kryteriów jakie należałoby przyjąć podejmując decyzje, które z ulic powinny być wyremontowane jako pierwsze:

- Jednym z głównych kryteriów byłaby liczba osób zamieszkała przy danej drodze. Uwagę należałoby zwrócić na to czy droga też jest łączącą inne drogi osiedlowe. Chcemy przede wszystkim ten temat uporządkować. Jest to jeden z częstszych problemów, z którymi zgłaszają się do nas mieszkańcy – dodaje Szczudło.

Obecny na konferencji Robert Winnicki podkreślił, iż poruszony problem dotyczy głównie dzielnic znajdujących się na obrzeżach miasta:
- Problem budowy dróg osiedlowych dotyczy szczególnie dzielnic peryferyjnych, takich jak np. Starosielce, które w ostatnim czasie bardzo intensywnie się rozwijają. Buduje się tam wiele nowych mieszkań, powstają osiedla domów jednorodzinnych i tam te potrzeby są szczególnie duże. Myślę, że warto podkreślić, iż zapisanie stałej kwoty w budżecie miasta pozwoli na sukcesywne, systematyczne, a nie tylko doraźne, rozwiązanie problemu tych inwestycji.

Ludzie często skarżą się na brak dróg, co utrudnia im komunikację.

- Nie ukrywamy, że podczas spotkań wyborczych z mieszkańcami naszego miasta temat dotyczący budowy ulic pojawia się wielokrotnie. Chcemy ten temat kompleksowo rozwiązać, by takie ulice jak Bednarska, Przygodna zyskały nową nawierzchnię – powiedział Rafał Rudnicki.

Polityk przyznał, iż w ostatnich latach miasto skupiło się na poważnych i dużych inwestycjach drogowych:

- I ile przez ostatnie lata realizowane były poważne inwestycje drogowe, to teraz chcemy bardziej tę uwagę zwrócić na ulice w osiedlach zabudowy jednorodzinnej, mamy nadzieję, że to się nam uda – mówił.

Remonty dróg wiążą się z wysokimi kosztami. Szacuje się, że koszt budowy drogi, gdzie zrobiona jest kanalizacja i wodociąg wynosi około 100 tys. za 100 m2.

Justyna Kozicka
justyna.k@bialystokonline.pl

920 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39