Kompletnie pijany zderzył się z cysterną. Lista jego przewinień jest długa

2022.11.15 15:37
44-latek w ostatnich latach był aż 7-krotnie zatrzymywany podczas jazdy po alkoholu. Wczoraj wjechał w cysternę.
Kompletnie pijany zderzył się z cysterną. Lista jego przewinień jest długa
Fot: KMP Łomża

Policjanci drogówki patrolujący ulice Łomży zauważyli stłuczkę audi i cysterny. Okazało się, że kierowca osobówki jadąc ul. Wojska Polskiego w kierunku Ostrołęki chciał skręcić w ul. Spokojną, jednak nie upewnił się czy nie spowoduje to zagrożenia. W rezultacie swojego manewru wjechał wprost pod jadącą w kierunku centrum cysternę.

Policjanci ruszyli na pomoc. Jak się okazało, potrzebował jej jedynie kierowca audi, który nie mógł o własnych siłach wyjść z pojazdu. 44-letni mieszkaniec Łomży był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna nie stracił prawa jazdy, bo już go nie miał od 2018 r. Miał za to dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z dalszych ustaleń policjantów wynikało też, że 44-latek w przeciągu ostatnich 5 lat, aż 7-krotnie usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości.

Łomżanin noc spędził w areszcie. Teraz usłyszy zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu i złamania zakazu sądowego. Policja będzie wnioskować o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 44-latka. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39