Komu lub czemu zagraża inwazja roślin? Warsztaty, w których warto uczestniczyć

2018.02.02 08:24
Trwają "Spotkania z florą". To szansa, by spojrzeć na przyrodę z zupełnie innej strony i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Komu lub czemu zagraża inwazja roślin? Warsztaty, w których warto uczestniczyć
Fot: pixabay.com

Cykl "Spotkania z florą" rokrocznie cieszy się dużą popularnością. Wciąż można zapisywać się na organizowane wykłady i warsztaty. Szczególnie, iż poruszane w trakcie zagadnienia są nietypowe i bardzo ciekawe.

W piątek (2.02) zaplanowano warsztaty pt. "Obcy są wśród nas – inwazje roślin zagrożeniem dla bioróżnorodności". Podczas spotkania dr Paweł Mirski opowie m.in. o zagrożeniach ekologicznych, społecznych i ekonomicznych roślin. Uczestnicy poznają obce gatunki, które mogą być niebezpieczne.

Następne wydarzenie zaplanowano na kolejny piątek (9.02). Wówczas odkryte zostaną "Tajemnice porostów - małych organizmów o niezwykłych właściwościach". Słuchacze dowiedzą się mnóstwa ciekawostek dotyczących organizmów, które powstały poprzez mutualistyczny związek między samożywym komponentem zielonym.

16 lutego chętni wezmą udział w "izolacji DNA od kuchni". Dzięki warsztatom będzie można dowiedzieć się, jak wygląda DNA warzyw i owoców.

Następne warsztaty zaplanowano na 23 lutego. Wtedy zainteresowani poznają "świat roślin widziany pod mikroskopem”. Z kolei na początku marca będzie wykład "O mchach i torfowcach".

Ostatnie warsztaty będą zaś dotyczyły "Łągiewki pyłkowej: komórki roślinnej przeznaczonej do transportu męskich gamet".

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach mogą zapisywać się pod numerem tel. 85 738 84 30.

Szczegóły Spotkania z Florą - wykłady i warsztaty

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1659 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39