Koncert Kameralny Kevina Kennera w OiFP

2011.06.07 00:00
Światowej sławy pianista Kevin Kennner wraz z białostockim filharmonikami zagrają we środę, 8 czerwca koncert kameralny z utworami Brahmsa, Francka, Poulenca.
Koncert Kameralny Kevina Kennera w OiFP
Fot: materiały organizatora

Wybitny pianista pochodzi z południowej Kaliforni. Już od najmłodszych lat interesował się fortepianem, a jego kariera muzyczna jest związana z Polską. Jego pierwszym nauczycielem był Krzysztof Brzuza. Następnie profesor Ludwik Stefański przygotował go do udziału w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1980 roku. Kevin Kenner był wówczas najmłodszym uczestnikiem konkursu i otrzymał nagrodę specjalną dla bardzo obiecującego artysty. W 1990 roku pianista wygrał XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymując również nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza. W tym samym roku zajął trzecie miejsce otrzymując zdobył Brązowy Medal na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Artysta był pierwszym w historii Amerykaninem, któremu udało się jednocześnie zdobyć nagrody na obu tych konkursach.

Muzyk ma na swoim koncie liczne występy jako solista z orkiestrami światowej sławy oraz z najlepszymi orkiestrami amerykańskimi. Kenner gra również muzykę kameralną i występował z takimi kwartetami jak Belcea, Tokyo, Endellion, Vogler i Panocha. Koncertował również i nagrywał z grupą Piazzoforte, wykonując specjalne aranżacje utworów Astora Piazzolli, Chopina i Bacha.

Podczas koncertu we środę w Operze i Filharmonii Podlaskiej Kevinowi Kennerowi towarzyszyć będzie Zespół Kameralny w składzie: Magdalena Jakubowska - Puchalska - flet, Wojciech Dunaj - klarnet, Rafał Dudzik - skrzypce, Szymon Strzępka - wiolonczela.

Początek koncertu o godz. 18.

MAG

1249 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39