Koncert na koniec wakacji. Gwiazdy wystąpią na Rynku Kościuszki [WIDEO]

2016.08.24 13:32
Golec uOrkiestra, Bracia, Kozak System i Eleanor Gray wystąpią podczas koncertu "Białystok - miasto dobrej muzyki". Odbędzie się on w sobotę (27.08) na Rynku Kościuszki.
Koncert na koniec wakacji. Gwiazdy wystąpią na Rynku Kościuszki [WIDEO]
Fot: Rafał Masłow
Podczas koncertu wystąpią m.in. Bracia

Już po raz czwarty na rynku organizowany jest koncert "Białystok - miasto dobrej muzyki". To okazja, by pożegnać wakacje, ale też nabrać energii na nowy jesienny sezon. Co roku wydarzenie ściąga do centrum miasta prawdziwe tłumy.

Dobra zabawa gwarantowana

- Będzie rozrywkowo i różnorodnie - zapewnia Marcin Kozłowski z Polskiego Radia Białystok, które wspólnie z Miastem organizuje koncert. - Łączymy go z konkursem "Przebojem na antenę".

Dlatego sobotni koncert otworzy poznańska formacja Eleanor Gray, zwycięzca konkursu "Przebojem na antenę 2016". Gra ogólnie pojętego rocka. Zdobyła sporo nagród na wielu konkursach i dużo koncertuje. W tym roku ukazuje się jej debiutancka płyta.Wystąpi także Kozak System - bardzo żywiołowa ukraińska grupa. Muzyka folkowa z wpływami ukraińskimi i bałkańskimi - to wszystko można usłyszeć w jej muzyce.W Białymstoku zagrają także Bracia, czyli zespół braci Cugowskich. Na koncie mają wiele przebojów i dobrą ostatnią płytę.Na finał wystąpi Golec uOrkiestra. Kto jeszcze nie słyszał tego zespołu na żywo, powinien nadrobić tę zaległość. Zespół występuje w dużym składzie, z szerokim instrumentarium. Na pewno zagra swoje znane hity.Nie tylko muzyka

- To wydarzenie to nie tylko koncert - mówi o sobotniej imprezie Tomasz Kleszczewski, dyrektor programowy Polskiego Radia Białystok. - Zaprezentujemy nasze nowe programy i nową ramówkę.

Na rynku rozstawi się też plenerowe studio, które przygotuje niespodzianki i konkursy dla słuchaczy.

Nie zabraknie również specjalnego gościa.

- Na scenie pojawi się Wojciech Nowicki, brązowy medalista w rzucie młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio - informuje Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Będzie można zobaczyć zdobyte przez lekkoatletę trofeum i podziękować mu za jego wyczyn. Najprawdopodobniej Nowicki pojawi się ze swoją trenerką. Będzie to między godz. 20.15 a 20.30.

W tym roku koncert "Białystok - miasto dobrej muzyki" został wyłączony z programu festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Wiceprezydent Rafał Rudnicki tłumaczy:
- Uznaliśmy, że program festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar jest wystarczająco atrakcyjny i warto rozdzielić te dwie imprezy.

Białostoczanie będą mogli więc bawić się na plenerowych koncertach w dwa kolejne weekendy – ostatni sierpnia i pierwszy września.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Na scenie pojawi się Eleanor Gray. O godz. 19.15 zacznie swój występ Kozak System. Bracia wejdą na scenę o godz. 20.45. Na finał wystąpi Golec uOrkiestra. Koncert grupy rozpocznie się o godz. 22.30. Wstęp na imprezę jest wolny.

Szczegóły: Białystok Miasto Dobrej Muzyki – koncert

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1245 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39