Koncert na św. Patryka - będzie impreza do białego rana [WIDEO]

2019.03.13 14:09
Dzień św. Patryka świętować będzie można także z zespołem Molly Malone's. Zagra on w sobotę (16.03) w pubie 6-ścian.
Koncert na św. Patryka - będzie impreza do białego rana [WIDEO]
Fot: Molly Malone's/FB

Molly Malone's to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach, doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka "Kwiatka" Kwiatkowskiego oraz Bartka "Konia" Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Podstawowy skład zespołu punkrockowego uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone's, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach, jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7. Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone's w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego "punk rockowe szanty" wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy, jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Białystok reprezentować będą The Pioruners. Po koncercie zaplanowane jest party w klimatach do białego rana.

Początek koncertu o godz. 20.00 (otwarcie drzwi klubu o godz. 19.00). Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Molly Malone's i The Pioruners na św. Patryka

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1618 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39