Koncert w Famie. Zagrają 2 zespoły [WIDEO]

2019.10.16 14:52
Agressiva 69 i Bright Ophidia zagrają w klubie Fama. Koncert odbędzie się w piątek (18.10).
Koncert w Famie. Zagrają 2 zespoły [WIDEO]
Fot: Agressiva 69

Agressiva 69

Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album "Deus Ex Machina" został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusista PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu "In", uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy.

Grupa została także wielokrotnie doceniona przez polską branżę muzyczną. Klip do "Situations" był nominowany aż w 6 kategoriach na Yach Film Festival w 2003 roku i został nagrodzony nagrodą Grand Prix oraz w kategorii "animacja roku". "Hammered by the Gods" został ogłoszony najlepszym industrialnym albumem roku 2004, a "2.47" był nominowany do Fryderyka w kategorii najlepszy album techno.

W listopadzie 2011 Agressiva 69 wydała płytę "Republika 69" z coverami legendarnej Republiki. Płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Album roku - Muzyka alternatywna. W styczniu tego roku zespół wydał kolejne, wyjątkowe wydawnictwo - "Ummmet", będące artystyczną wizją tak ambientowej jak i industrialnej muzyki. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki, jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.

Obecnie zespół tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul.Bright Ophidia

Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 roku w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego progmetalu. Grupa na koncie ma cztery oficjalnie wydane albumy świetnie przyjęte przez krytyków jak i słuchaczy: "Coma" (Metal Mind Records), "Red Riot" (Metal Mind Productions), "Set Your Madness Free" (Revolution Records) i "Fighting The Gravity" (Pronet Records). Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach, takich jak Metalmania w katowickim Spodku, Bike Show w Kaliningradzie z okazji 750-lecia miasta, Rockowych Ogródkach w Płocku, Hunter Fest i wielu innych imprezach w kraju. Wielkim sukcesem zespołu w roku 2012 był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob, w której udzielał się m.in. Mike Portnoy - eksperkusista Dream Theater.

Od 2015 roku zespół aktywnie koncertuje w kraju, a od 2016 roku także za granicą (m.in. w Wielkiej Brytanii). W 2017 roku Bright Ophidia zagrała ponad 25 koncertów w tym na festiwalach takich jak: Rock Water Fest (Szelment), Rock Blues Fest (Siemiatycze) czy ZMRock na Zamku w Nidzicy. Zespół jest także gospodarzem festiwalu ProgDay, którego czwarta edycja miała miejsce 8 kwietnia 2017 roku, na którym zagrały także Chainsaw z Bydgoszczy i Materia ze Szczecinka.

W roku 2017 zespół zagrał już 25 koncertów, a od września intensywnie promuje nową płytę trasą koncertową pod nazwą "The Gravity Tour". 1 grudnia 2017 roku miała miejsce premiera czwartego albumu "Fighting The Gravity", która ukazała się nakładem Pronet Records, natomiast kilka dni później światło dzienne ujrzał teledysk do utworu "My Heart Tells Me No". Aktualnie zespół nadal promuje najnowszy album w ramach The Gravity Tour 2019.Początek koncertu o godz. 19.30.

Zobacz też: Koncert Agressiva 69 / Bright Ophidia

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39