Koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej na Wielki Tydzień [KONKURS]

2022.04.08 07:40
Zbliża się Wielki Tydzień, szczególny czas w kalendarzu liturgicznym. To czas przed Wielkanocą, gdy chrześcijanie koncentrują się bardziej na modlitwie i refleksji. W Wielką Środę będzie można wybrać się na specjalny koncert w Sali przy ul. Podleśnej 2.
Koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej na Wielki Tydzień [KONKURS]
Fot: Materiały prasowe

Opera i Filharmonia Podlaska w Wielką Środę (13.04), o godz. 19:00 organizuje specjalny koncert kameralny.

Koncert odbędzie się z udziałem orkiestry i młodych artystów Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery i Filharmonii Podlaskiej pod kierownictwem Ewy Barbary Rafałko.

Będzie można wysłuchać kompozycji Jana Sebastiana Bacha, Johanna Pachelbela, a także "Stabat Mater" i "Małą Kantatę Wielkopostną Panie, Ty widzisz" Marcina Nagnajewicza. Partie solowe wykona Małgorzata Trojanowska.

Utwory te z pewnością wprowadzą słuchaczy w refleksyjny nastrój, pełen zadumy i oczekiwania na święta wielkanocne. Koncert to doskonała okazja, by oderwać się także od wiru przygotowań.

Można wygrać zaproszenia na koncert: KONKURS

Przed koncertem w holu budynku przy ul. Podleśnej odbędzie się przedświąteczna zbiórka nowych zabawek na potrzeby dzieci z Ukrainy przebywających w budynku po placówce opiekuńczo-wychowawczej przy ul. 11 Listopada w Białymstoku. W tej chwili przebywa tam 16 ukraińskich dzieci w wieku od 7 do 18 lat.

Zbiórkę organizuje Opera i Filharmonia Podlaska wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "Odrobina Radości".

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1220 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39