Koncertowa gra podlaskich drużyn. Żubry zdobyły ponad 100 punktów

2024.03.03 10:59
Koszykarze Żubrów i Tura w 27. kolejce nie zawiedli. Gracze z Białegostoku pokonali u siebie wysoko Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki, zaś podopieczni Rafała Króla wygrali w Bielsku Podlaskim ze Startem Lublin.
Fot: Adrianna Zawadzka

Enea Żubry Chorten Białystok były wyraźnym faworytem w domowej rywalizacji z Bankiem Spółdzielczym Mińsk Mazowiecki i rogaty zespół nie zawiódł. Po pierwszej kwarcie ekipa z północno-wschodniej Polski prowadziła 33:19, a w połowie pojedynku Żubry wygrywały różnicą aż 33 punktów. Tak potężna dominacja poskutkowała tym, że mecz po 20 minutach był już w zasadzie rozstrzygnięty, dlatego gospodarze w kolejnych kwartach nie forsowali tempa. Białostoczanie wygrali więc ostatecznie 105:76, a to oznacza, że na koncie Żubrów są już 23 triumfy. Niestety swoje starcia zwyciężyły też drużyny z samego czuba stawki, czyli Znicz Basket Pruszków i Energa Basket Warszawa, przez co zawodnicy Krzysztofa Kalinowskiego nie zdołali awansować w II-ligowej tabeli. Podlaski klub nadal jest 3.

Po triumf w 27. serii zmagań sięgnął również Tur. Bielszczanie źle weszli w domową potyczkę ze Startem Lublin, bo po 10 minutach spotkania gospodarze przegrywali 16:26, lecz później na parkiecie dominowali już koszykarze z województwa podlaskiego. Udana w wykonaniu Tura była zwłaszcza kwarta numer dwa, którą to bielszczanie zwyciężyli 29:8. Koniec końców drużyna trenowana przez Rafała Króla wygrała sobotni (2.03) bój 82:63, a najwięcej punktów po stronie gospodarzy, dokładnie 17, zdobył Łukasz Kuczyński.

W następnej kolejce Żubry powalczą w delegacji z UKS-em Trójką Żyrardów, natomiast Tur zagra na wyjeździe z Klubem Sportowym Księżak Łowicz.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. MKS Ochota Warszawa 27 30 3-24

Enea Żubry Chorten Białystok - Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki 105:76 (33:19, 31:12, 19:17, 22:28)
Enea Żubry Chorten Białystok: Maciej Bębeniec (2 pkt), Jakub Więcko (4 pkt), Krystian Tyszka (14 pkt), Hubert Wyszkowski (10 pkt), Karol Obarek (12 pkt), Bartosz Strażewicz (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (4 pkt), Tomasz Deja (14 pkt), Mikołaj Styczeń (29 pkt), Paweł Trypus (0 pkt), Jan Malesa (16 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk POdlaski - Start Lublin 82:63 (16:26, 29:8, 18:12, 19:17)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (2 pkt), Jakub Grigoruk (7 pkt), Łukasz Kuczyński (17 pkt), Jan Lipiński (2 pkt), Mikołaj Krakowiak (11 pkt), Pavlo Bondarenko (2 pkt), Maciej Kurzyna (3 pkt), Patryk Milewski (8 pkt), Wojciech Jakubiak (12 pkt), Aaron Weres (3 pkt), Marcin Marczuk (3 pkt), Mariusz Rapucha (12 pkt)