Koncerty, spektakle, prezentacje. Przed nami Noc Chopina

2023.05.17 11:13
To już 5. edycja Nocy Chopina. W programie znalazły się koncerty, spektakle i ciekawe atrakcje. 20 maja warto odwiedzić Uniwersytet Muzyczny.
Koncerty, spektakle, prezentacje. Przed nami Noc Chopina
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Pomysłodawcą Nocy Chopina jest prof. dr hab. Jan Bokszczanin, który w 2017 roku jako ówczesny prodziekan wydziału zaproponował, aby tydzień po Nocy Muzeów odbywało się duże przedsięwzięcie artystyczne, które zaangażuje i scali studenckie środowisko UMFC Filii w Białymstoku, a zarazem skupi wokół siebie społeczność miasta i okolic.

Podczas Nocy Chopina studenci uczelni prezentują przede wszystkim swoją kreatywność. Pokazują czym zajmują się na co dzień, jak również udowadniają, że to co robią jest atrakcyjne, może zachwycać i zainspirować.

Program Nocy Chopina obfituje w różnorodne formy stylistyczne i gatunki muzyczne. Będzie można wysłuchać muzyki z wielu epok, od klasycznej do rozrywkowej. Zwieńczeniem przedsięwzięcia są recitale chopinowskie w wykonaniu laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Tegorocznym koordynatorem Nocy Chopina jest dr Anna Krzysztofik-Buczyńska – uznana klawesynistka, pianistka, kierownik muzyczny, dyrygent i pedagog UMFC Filii w Białymstoku.

Podczas Nocy Chopina, która odbędzie się 20 maja w godz. 18:00-24:00 w Sali Koncertowej przy ul. Kawaleryjskiej 5 będzie można m.in. wysłuchać koncertu w wykonaniu Jakuba Kuszlika, obejrzeć operę "Carmen", wziąć udział w recitalu Gabriela Bortnowskiego. Zaprezentują się także Big Band UMFC Filii w Białymstoku oraz Koło Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej UMFC Filii w Białymstoku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Szczegółowy harmonogram.

Portal BiałystokOnline.pl objął Noc Chopina patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1531 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39