Koncerty w cyklu "Muzyka w Starym Kościele"

2021.05.25 07:50
"Muzyka w Starym Kościele" to cykl koncertów, który powstał z inicjatywy prof. Leszka Sokołowskiego. Odbywa się na przełomie maja i czerwca. Jest to świetna propozycja dla melomanów.
Koncerty w cyklu "Muzyka w Starym Kościele"
Fot: Pixabay.com

Podczas koncertów prezentowana jest muzyka kameralna. Są one skierowane do środowiska akademickiego, ale także do wszystkich mieszkańców Białegostoku, spragnionych muzyki klasycznej. Koncerty przyjmują formułę czterech niedzielnych spotkań.

Na występy zapraszani byli wybitni polscy i zagraniczni artyści, między innymi: Orkiestra kameralna z Dortmundu, Kwartet Camerata i Royal Quartet, Elżbieta Pańko, Warszawski Kwintet Akordeonowy, Kwartet gitarowy Bolero, Orkiestra kameralna Sinfonia Academica, Aleksander Tansman Kwartet, pianistka Ludmila Kasjanenko, Chóry Akademickie Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu w Białymstoku.

W tym roku "Muzyka w Starym Kościele" rozpoczyna się w niedzielę - 30 maja. Na organach zagra Jan Bokszczanin. Koncert rozpocznie się o godz. 20:30.

Tydzień później (6.06), o godz. 20:30 wystąpi Orkiestra Kameralna Sinfonia Academica.

Natomiast w niedzielę (20.06), także o godz. 20:30 zagra Trio fortepianowe Lontano.

Podczas ostatniego koncertu w ramach "Muzyki w Starym Kościele" (27.06), o godz. 20:30 wystąpią Laura Jurčová - harfa, Rafał Dudzik – skrzypce, Krzysztof Sokołowski - kontrabas.

Wszystkie koncerty odbędą się w Starym Kościele Farnym w Białymstoku.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
749 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39