Koncerty, warsztaty, wystawa i przejazd drezyną kolejową. Przed nami PODKoffA 2024

2024.05.30 10:18
Już 7 czerwca odbędzie się kolejna edycja corocznej Podlaskiej Odjazdowej Drezynowni Kolejowej PODKoffA 2024. Zaplanowano całą masę rozmaitych atrakcji!
Koncerty, warsztaty, wystawa i przejazd drezyną kolejową. Przed nami PODKoffA 2024
Fot: PODKoffA 2024/FB
Zdjęcie z zeszłorocznej edycji wydarzenia (2023 rok)

PODKoffA 2024 odbędzie się już w piątek (7 czerwca) w Drezynowni, ISE Białystok przy ulicy Wiatrakowej 36. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10:00. Zaplanowano warsztaty, stoiska, przejazd zabytkową drezyną kolejową oraz liczne koncerty.

Przez cały dzień będziemy mogli zwiedzać wystawę fotograficzną Mateusza Baja zatytułowaną "Tutejsi". Powstała ona przy współpracy artysty z Tomaszem Tomaszewskim w ramach programu "1/1 Mistrz i Uczeń". Zobaczymy cykl fotografii zrobionych w Polsce i na Ukrainie. Ich bohaterami są mieszkańcy Polesia zachodniego. Tytuł wystawy nawiązuje do spisu powszechnego, którego dokonano w 1921 roku. Mieszkańcy tych rejonów, w zdecydowanej większości określali wówczas swoją tożsamość narodową jako "Tutejsi".

W godzinach 10:00-11:00 odbędą się między innymi warsztaty plastyczne i główna atrakcja wydarzenia, czyli przejazd drezyną kolejową. To zabytkowy pojazd kolejowy z mechanicznym napędem ręcznym. Na terenie naszego kraju pozostało już niewiele działających kolejek drezynowych. Warto więc wykorzystać tę okazję i przyjrzeć się jej z bliska.

O godzinie 11:00 odbędzie się widowisko "Muzykopowiastki Ani Brody". Zobaczymy baśń muzyczną o Kwiecie Paproci. Spektakl ma charakter interaktywny i kierowany jest do najmłodszych uczestników wydarzenia. Widowisko powstało na bazie międzypokoleniowej książki M. Niklewiczowej "Bajarka Opowiada". Będzie muzycznie, tradycyjnie i pouczająco.

Po południu odbędą się cztery koncerty!

Czeremszyna to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzyki folkowej w Polsce. Artyści pozostają wierni tradycji Kresów Rzeczypospolitej. Zaprezentują nam pieśni rodem z Podlasia, czyli pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego.

Zaplanowano także występ grupy Po 50-ce. Zespół powstał w 2012 roku, kiedy to wszyscy jego członkowie mieli już ukończony 50. rok życia. W ich repertuarze znajdują się zarówno utwory autorskie, jak i covery. To propozycja dla fanów bluesa.

Kolejną atrakcją wieczoru będzie koncert białostockiego zespołu La Venders. Młodzi artyści mają na swoim koncie już wiele muzycznych sukcesów. W styczniu 2024 roku znaleźli się na trzecim miejscu wśród najlepszych artystów na Podlasiu, zajęli 2. miejsce w konkursie Rockowania 2022 oraz są finalistami plebiscytu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok 2022.

Wydarzenie zakończy się koncertem legendarnego duetu Waglewski&Pospieszalski. Mateusz Pospieszalski jest cenionym polskim kompozytorem i aranżerem. To prawdziwy człowiek orkiestra. Gra między innymi na klarnecie basowym, akordeonie, instrumentach klawiszowych, saksofonie oraz flecie. Zachwyca także swoją umiejętnością śpiewu techniką alikwotową. Wojciecha Waglewskiego znamy głównie jako lidera zespołu VooVoo. To artysta z własny, niepowtarzalnym stylem. To wybitny gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów, a także producent muzyczny.

Wejściówki czekają na Was w naszej redakcji!

Darmowe wejściówki na wydarzenie PODKoffA można odebrać w naszej redakcji (ul. Sienkiewicza 49) od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. Liczba zaproszeń jest ograniczona.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1585 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39