Kończą się wakacje, a krew nadal potrzebna

2013.08.21 00:00
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku nadal potrzebuje dawców krwi.
Kończą się wakacje, a krew nadal potrzebna
Fot: sxc.hu

Okres wakacyjny to niestety czas, kiedy dochodzi do największej ilości wypadków. Do ratowania ludzkiego zdrowia i życia niezbędna staje się wtedy krew. W naszym województwie, w ciągu miesiąca, wykorzystywane jest 5 tys. jednostek krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku prowadzi obecnie letnią akcję krwiodawstwa. Najcenniejszy lek możemy oddać zarówno w RCKiK przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, jak i oddziałach w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży i Suwałkach.

Obecnie najbardziej potrzebne są grupy krwi: 0 Rh-, 0 Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-. RCKiK poszukuje także dawców z grupami krwi: B Rh+ oraz AB Rh-. Pamiętajmy, że oddając honorowo krew można również zapisać się w rejestrze dawców szpiku.

Letnia akcja krwiodawstwa RCKiK to także akcje terenowe. W środę (21.08) ambulans będzie czekał na krwiodawców obok Domu Kultury przy ul. Noniewicza w Suwałkach. Na stronie internetowej http://www.rckik.bialystok.pl/ znajdziemy dokładny harmonogram, gdzie w danym dniu będzie prowadzona akcja pobierania krwi. Pamiętajmy, że krew oddać może zdrowa osoba między 18. a 65. rokiem życia, ważąca co najmniej 50 kg. W dniu oddania krwi przysługuje zwolnienie z pracy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39