Koniec sezonu dla Żubrów. Tur gra dalej

2023.04.13 09:20
W środowy (12.04) wieczór rozegrano rewanżowe mecze I rundy play-off w koszykarskiej II lidze. Niestety białostockie Żubry nie odrobiły straty z pierwszego meczu i rywalizację z Trójką Żyrardów przegrały.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Żubry Chorten Białystok w zasadniczej części sezonu zajęły w tabeli 3. miejsce, dlatego wydawało się, że ekipa z północno-wschodniej części kraju nie powinna mieć problemu z przebrnięciem I rundy fazy play-offy i pojedynek z 6. w stawce Trójką Żyrardów wygra. Niestety stało się inaczej. Już wyjazdowa porażka 70:76 pokazała, że o awans nie będzie łatwo, a i rewanż nie poszedł po myśli białostoczan. Spotkanie w hali UwB było niezwykle wyrównane i stało pod znakiem twardej defensywy, a ponadto miało jednego, wyraźnego bohatera. Biegał on po parkiecie w koszulce Trójki. Marcin Wieczorkowski, bo o nim mowa, zdobył aż 26 punktów i to właśnie głównie wysoka forma tego zawodnika pozwoliła zespołowi z Żyrardowa przedostać się do kolejnej rundy. Goście zwyciężyli w stolicy Podlasia 72:68, a taki rezultat oznacza, że sezon 2022/2023 dla Żubrów dobiegł już końca.

W następnej fazie zobaczymy za to Tura. Bielszczanie wyeliminowali TSK Roś Pisz, aczkolwiek rewanżowa potyczka nie miała spokojnego przebiegu. Podopieczni Piotra Bakuna, którzy w pierwszym meczu wywalczyli 9 oczek przewagi, już w inauguracyjnej kwarcie stracili całą swoją punktową korzyść, a w połowie rywalizacji byli jedną nogą poza play-offami, bo przyjezdni prowadzili 42:22. Również kolejna odsłona spotkania nie ułożyła się po myśli gospodarzy, w efekcie czego po 30 minutach zmagań Tur przegrywał z TSK Roś różnicą aż 23 oczek. Na szczęście w ostatniej kwarcie wszystko się zmieniło. Bielszczanie zagrali w niej znakomicie, o czym świadczy zwycięstwo 27:10, dzięki czemu to właśnie Tur, mimo porażki w całym spotkaniu 65:71, awansował dalej.

Żubry Chorten Białystok - UKS Trójka Żyrardów 68:72 (17:16, 19:18, 22:23, 10:15)
Żubry Chorten Białystok: Michał Bombrych (11 pkt), Patryk Milewski (11 pkt), Arkadiusz Zabielski (15 pkt), Andrzej Misiewicz (7 pkt), Mariusz Rapucha (8 pkt), Mateusz Niewiński (3 pkt), Szymon Jaworski (13 pkt), Paweł Trypus (0 pkt)
Wynik 1. meczu: 76:70 dla Trójki Żyrardów
Awans: UKS Trójka Żyrardów

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - TSK Roś Pisz 65:71 (10:21, 12:21, 16:19, 27:10)
KKS TUr Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (12 pkt), Łukasz Kuczyński (22 pkt), Szymon Urbański (0 pkt), Mikołaj Krakowiak (4 pkt), Aaron Weres (4 pkt), Marcin Marczuk (19 pkt), Pavel Karasevich (4 pkt)
Wynik 1. meczu: 88:79 dla Tura Basket Bielsk Podlaski
Awans: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski